Crack oyunlar bilgisayara ne tür zararlar verir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kimseyi yanlış bilgilendirmek istemiyorum. ''Sağlam'' bir siteden indirirseniz, sorun yaşama olasılığınız çok düşük. Game of the year vb. oyunun son sürümlerini sorunsuzca oynarsınız. Elbette dediğim gibi, önemli olan nereden yüklediğin. Hiç hata almaz mısın? Elbette alırsın. Orijinal oyunlarda bile bir sürü hata oluşuyor. Ayrıca %99 offline modu kırılır. Official online sunuculara giriş yapamazsın.

Etik olarak uygun değil, dünya kadar para harcayıp gelir elde etmeye çalışıyorlar. Oyun tutmazsa tam anlamıyla zarar. Öyle az rakamlar da değil. Siz, harıl harıl çalışırken birisinin cebinizden para çaldığını düşünün. Tam olarak yapılan bu.

Çok oynamak istiyorsan, durumun müsait değilse indir oyna. Mutlaka daha sonra satın almak şartıyla!

"Sağlam siteden indirirseniz bir şey olmaz, ben buradan indirdim sorun olmuyor, bu siteleri kullanın...vs."
gibi yorumları doğru bulmuyorum. Bir nebze korsana teşvik ediyorsunuz. Başlık zararları hakkında. Tavsiye değil.

Kullandığın site çok önemli. Benim 2 tane sitem var, ikisinden bugüne kadar 30 tane cracklı oyun kullanmışımdır, hiçbir zararı dokunmadı. Şans işidir birazda, belki de birisinden ağır virüs yiyeceksin. Yabancı siteler forumlardan vs uzak dur, 2 tane Türk sitesi var zaten oradan başkada indirme.
1-2 tane oyunu şuan maalesef ki alma şansım yok rica etsem imzamdan Steam hesabıma gidip o bahsettiğiniz 2 siteyi bana özel mesaj olarak ya da yorumlarım kısmına yazabilir misiniz ?

Korsanı desteklemiyorum ama dürüst olmak gerekirse Türkiye'nin büyük çoğunluğu eskisi kadar olmasa da torrent kullanıyor. Ve gördüğüm kadarıyla bilindik sitelerden indirip kullananlardan virüs yüzünden şikayet edenlerin sayısı çok az. Tabii oyunların Türkçe desteğiyle çıkmasına engel olabiliyor orası ayrı ama Türkiye'de ki oyun fiyatları ortada.

Grand Theft Auto San Andreas'ın en kötü versiyonu Steam versiyonu iken korsan versiyonları tüm bugları temizlenmiş halde geliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu da size uç bir örnek olsun.

"Sağlam siteden indirirseniz bir şey olmaz, ben buradan indirdim sorun olmuyor, bu siteleri kullanın...vs."
gibi yorumları doğru bulmuyorum. Bir nebze korsana teşvik ediyorsunuz. Başlık zararları hakkında. Tavsiye değil.
Bu siteleri kullanın diye yazan birisi yok.
Zaten indirmek isteyen adam her türlü bulur.

@SwishTTT Sanal ortam nasıl oluyor? Bu oyunları yapanların gerçek bir hayatı yok mu yani? Boşuna mı milyonlar harcayıp, binlerce kişiye ekmek yediriyorlar bu işten? Gayet de haklı dediği şeyde. Hırsızlığın azı veya çoğu olmaz. Kılıf uydurmaya çalışmayın. Kendinizi kandırabilirsiniz istediğiniz kadar. İlla dindar olmak gerekmez. Ahlaklı bir insan hırsızlık yapmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı