Crack Photoshop yükledikten sonra virüs bulaşmış mıdır?

who wrote this

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ablamın üniversite dersleri için Photoshop lazımdı benden yüklememi istedi bende YouTube'da "Bedava Adobe Photoshop 2021" diye arattıktan sonra ilk çıkan videoyu izledim like dislike oranına baktım fakat herhangi bir olumsuz yoruma rastlamadım. Ardından açıklamada verdiği indirme bağlantısına tıkladım ve dosyayı indirdim. İnmeden önce de inerken de indikten sonra da her zaman arkada Bitdefender'ın antivirüs programı aktifti. İndikten sonra dosyayı 3 kere tarattım ancak hiçbir tehdit bulunamadı dedi. Bende RAR dosyasını klasöre ayıklayıp Set-up.exe'yi çalıştırdım (Adobe'nin kendi kurulum ekranı). %18'e geldiğinde dondu uzun süre beklememe rağmen hiçbir ilerleme olmadı. Bende en son Setup'ı kapatıp açmaya karar verdim. Bu işlemden sonra yükleme durumu çubuğu eskisine göre çok daha hızlı bir şekilde artmaya başladı, aradan 15 saniye sonra çubuk %100 oldu bir 3-4 saniye döndü ve %103, %104,%106 diye hızlıca artmaya başladı %108 olunca masaüstü ve görev çubuğu kaybolup geri geldi. Hemen uygulamayı kapatıp indirdiğim dosyayı sildim. Arkasından Bit Defender, Malware Bytes, Kaspersky gibi 3 tane antivirüs programı ile tam tarama yaptım hiçbiride tehdit bulamadı. Ancak içimde büyük bir kuşku var. Aranızda bu işlerden anlayan biris varsa bana yardımcı olabilir mi, lütfen?

Zaman ayırıp okuduğun için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok şüpheleniyorsan Malwarebytes ile tam tarama yap.

Eğer sonuş temiz çıkarsa kullan.

Çok şüpheleniyorsan Malwarebytes ile tam tarama yap.

Eğer sonuş temiz çıkarsa kullan.
Zaten tarama yaptım. Lütfen yazımın hepsini okuyun. Yinede teşekkürler.
Dosya boyutu ne kadardı?

Ve imkanı varsa videonun linkini atabilirmisiniz.
2,8 gibi bir şeydi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonuçlar temizse yoksa sorun yoktur büyük ihtimal. Photoshop pahalılığı nedeniyle herhalde ülkemizde en korsan düşmanı adamın bile kullandığı bir şey. Ama Youtube'dan indirilmez. 😁
Zaten tarama yaptım. Lütfen yazımın hepsini okuyun. Yinede teşekkürler.

2,8 gibi bir şeydi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tüm metni tek paragrafta yazdığın için okuması çok zorlaşıyor.

Sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Zamanında ben de çok kez korsan indirmiştim Photoshop'u.
Evet ancak bu durum beni çok şüphelendirdi, özellikle de %100' ün üstüne cikamya başladığında
Sonuçlar temizse yoksa sorun yoktur büyük ihtimal. Photoshop pahalılığı nedeniyle herhalde ülkemizde en korsan düşmanı adamın bile kullandığı bir şey. Ama Youtube'dan indirilmez. 😁

Tüm metni tek paragrafta yazdığın için okuması çok zorlaşıyor.
Kusura bakmayın bundan sonra ki konularımda önerinizi göz önünde bulunduracağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı