Crack savunan arkadaşıma fidye virüsü bulaştı

Crypto Guard

Hectopat
Makaleler
2
Evet o güzel o müjdeli gün geldi.
Her ne kadar üzülsem de kendisinin bana "internete bedava keriz miyim?" lafını hatırlıyor normale dönüyorum.

Kendileri ölümüne Torrent'ci ve hatta crackin carcki olsa onu da kullanacak bir insandı.
Şu an bana format atsam resimler açılır mı diyor...

Her ne kadar üzülsem de kendisinin bana "internete bedava keriz miyim?" lafını hatırlıyor normale dönüyorum.

Kendileri ölümüne Torrent'ci ve hatta crackin carcki olsa onu da kullanacak bir insandı.

Ben hiç crack kullanmadım (en azından kendi bilgisayarımda) bana da böyle diyorlar. Bence hak ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

O dosyaların kurtarılabileceğini pek sanmıyorum, en iyisi temiz bir kurulum yapmak.

Attığım emoji için üzgünüm ancak defalarca uyarılmış birinin başına gelince ister istemez bir tebessüm tutuyor. Yapacak bir şey yok, yeni nesil fidye virüsleri asimetrik şifreleme teknikleri kullandığından kırılması pratik olarak imkansız.

Bu konuda bazı fidye virüslerini çözmek için araçlar var, bunlar eski virüsler için yazılmış. Bir bakın derim, belki bulaşan virüsü kaldırabilir.

Crack'i suya bandırıp bilgisayarı yıkasın :D Şaka bir yana önemli dosyası varsa Kaspersky'ın bir tane Tool'u ile tarattığında hallediliyor aşırı küçükken abimin bilgisayara bulaştırmıştım o tarz bir virüsü geçen temizledim.

O dosyaları isterseniz yedekleyin. Belki bir gün şifresini çözer Kasperyksy.
Faydalı olursa şuraya çözümlenmişlerin linkini bırakıyorum. Çözememe ihtimali her zaman var. Kesin sonuç beklemeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı