Çözüldü Crackli lisansı tamamen kaldırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Deqresif

Hectopat
Oncelikle selamun aleykum. baslikta dedigim gibi onceden bir program yardimi ile OEM crack yaptim format atsam bile bilgisayar otomatik aktive oluyor. BIOS'a gomulu crackli OEM Keyi tamamen kaldirip orijinal lisans kullanmak istiyorum. Ne yapmaliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
OEM key diye bahsettiğin "HWID" olarak bilinen dijital lisanslama ise:

Arama kısmına "cmd" yaz.
Komut istemcisini yönetici olarak aç
Aşağıdaki komutları gir.

slmgr /upk - ENTER -
slmgr /cpky - ENTER -

Bİlgisayarı yeniden başlat
NOT: Büyük harfle yazılan "enter" yazısı kod değildir. Her kod girişi sonrası enter tuşuna basacaksın.

Arama kısmına "cmd" yaz.
Aşağıdaki komutları gir.

slmgr /upk - ENTER -
slmgr /cpky - ENTER -

NOT: Büyük harfle yazılan "enter" yazısı kod değildir. Her kod girişi sonrası enter tuşuna basacaksın.

Çözüm
Hwid lisanslama yaptim evet dediginiz kodlari yazinca gomulu olan crack kalkiyor mu?

Arama kısmına "cmd" yaz.
Aşağıdaki komutları gir.

slmgr /upk - ENTER -
slmgr /cpky - ENTER -

HWID lisanslama yaptim evet dediginiz kodlari yazinca gomulu olan crack kalkiyor mu?

Ben de bahsettiğiniz şekilde aktivasyon yapmıştım. Ancak; daha sonra ucuz lisans anahtarı alınca, internetten korsan aktivasyonun nasıl kaldırılacağını araştırdım. Yukarıda aktardığım kodları girip bilgisayarı tekrar başlattım. Etkinleştirme kısmına baktığımda "Windows etkinleştirilmedi" yazısını gördüm. Emin olmak için "Güncellemeleri denetle" seçeneğini çalıştırdım. Kendiliğinden etkinleşme olmadı. Sonra aldığım ürün anahtarını girerek aktifleştirdim. Yeniden formatlayınca ne olur; onu denemedim. İsterseniz bahsettiğim yolla lisansı kaldırıp, temiz kurulum yaparak, önceki aktivasyonun iptâl edilip edilmediğini kontrol edebilirsiniz.

OEM Key diye bahsettiğin "HWID" olarak bilinen dijital lisanslama ise:

Arama kısmına "CMD" yaz.
Komut istemcisini yönetici olarak aç.
Aşağıdaki komutları gir.

slmgr /upk - enter -
slmgr /cpky - enter -

Bilgisayarı yeniden başlat.
Not: Büyük harfle yazılan "enter" yazısı kod değildir. Her kod girişi sonrası enter tuşuna basacaksın.

Erişim
Ben de bahsettiğiniz şekilde aktivasyon yapmıştım. Ancak; daha sonra ucuz lisans anahtarı alınca, internetten korsan aktivasyonun nasıl kaldırılacağını araştırdım. Yukarıda aktardığım kodları girip bilgisayarı tekrar başlattım. Etkinleştirme kısmına baktığımda "Windows etkinleştirilmedi" yazısını gördüm. Emin olmak için "güncellemeleri denetle" seçeneğini çalıştırdım. Kendiliğinden etkinleşme olmadı. Sonra aldığım ürün anahtarını girerek aktifleştirdim. Yeniden formatlayınca ne olur; onu denemedim. İsterseniz bahsettiğim yolla lisansı kaldırıp, temiz kurulum yaparak, önceki aktivasyonun iptâl edilip edilmediğini kontrol edebilirsiniz.
[/Quote erişim reddedildi yazıyor ne yapmam gerek.

Arama kısmına "cmd" yaz.
Aşağıdaki komutları gir.

slmgr /upk - ENTER -
slmgr /cpky - ENTER -

hocam merhaba ben bu yöntemi uyguladım ama bir kaç gün sonra tekrardan kendi kendine etkinleştirdi kökten silmenin çözümü sadece format mıdır?

Geri
Yukarı