CraftRise ekran kartından mining yapıyor olabilir mi?

morphident7

Centipat
Makaleler
1
Bir gün film izlerken arkada CraftRise'ın açık kaldığını fark ettim ve baktım ki ekran kartı deli gibi çalışıyor. Normalde arkada GTA 5 açık kalsa bile ekran kartı bu kadar kendini zorlamaz. Fakat CraftRise'ı kapattığımda ekran kartı tekrar normal oldu. Fanlarının hızı düzeldi. Sizce CraftRise arkada açıkken ekran kartı üzerinden mining yapıyor olabilir mi?

Bir gün film izlerken arkada CraftRise'ın açık kaldığını fark ettim ve baktım ki ekran kartı deli gibi çalışıyor. Normalde arkada GTA 5 açık kalsa bile ekran kartı bu kadar kendini zorlamaz. Fakat CraftRise'ı kapattığımda ekran kartı tekrar normal oldu. Fanlarının hızı düzeldi. Sizce CraftRise arkada açıkken ekran kartı üzerinden mining yapıyor olabilir mi?
Craftrise = Sömürgecilik. Tamamen PC'yi yiyip bitiriyor.

Artı -1 Eksi
CraftRise Türkiye'nin en büyük Minecraft serverlarından böyle bir durumun olacağını sanmam, büyük ihtimal Alt Tab atınca ekran kartınız otomatik olarak FPS oranınızı sabitlemiş olabilir

Arkada açıkken FPS sınırlanmamış olabilir. Sınırlanmadığı için de sistemi yüksek bir şekilde kullanmaya devam ediyor olabilir. Daha önce kullanmadığım için pek bir fikrim yok bu konuda.
Doğru, FPS yi sınırlamadım ve vsync i açmadım FPS fazla olsun diye(400-500 FPS).Eğer gerçekten öyle ise bakıcağım size şimdiden teşekkür ederim.
Craftrise Türkiye'nin en büyük Minecraft serverlarından böyle bir durumun olacağını sanmam, büyük ihtimal Alt Tab atınca ekran kartınız otomatik olarak FPS oranınızı sabitlemiş olabilir.

Ve FPS sabitlenişi ekran kartınımı zorladı?

Bende hiç öyle bir sorun olmadı?

Yeni konular

Geri
Yukarı