Creatin kullanmalı mıyım?

sarrowx

Hectopat
Daha fazla  
Ben 4 aydır falan düzenli Fitness'a gidiyorum 50 kilodan 65'e çıktım lakin daha yetersiz KILOM184 boy. Creatin kullanmaya başladım günlük 5 gram 1 ay verecek şekilde işte salondaki abi dedi sen zayıfsın 1 hafta kullan 1 hafta ara ver günlük ölçeğin yarısını kullan diğer türlü çok sıkıntı falan. Sizce nasıl kullanmalıyım

Aralık konusunda salondaki abin doğru söylemiş, ama aralıklar ne olmalı bilmiyorum.
Ben 1 ay boyunca 5 gr kullanıp 1 ay kullanmıyordum vikiden yazı iletiyorum ama biraz daha araştırma yapsan daha iyi olur sonuçta sağlık

(Viki)
Kreatin vücutta; l-arjinin, glisin ve l-metiyonin aminoasitlerinden; böbrekte, karaciğerde ve pankreasta sentezlenir. Biyosentezden sonra iskelet kaslarına, kalbe, beyne ve diğer dokulara taşınır. Kreatin bu dokularda en büyük enerji depolayıcı form olan kreatin fosfat halinde metabolize olur.

Toplam kas kütlesini tahmin etmede kullanılır. Günlük kreatin atım miktarı yaklaşık 1-2 gr/gün kadardır. Sporcular ise günde(saat fark etmez) 3-5-8 gr arası kreatin alarak performanslarını arttırabilirler.

Ben 4 aydır falan düzenli Fitness'a gidiyorum 50 kilodan 65'e çıktım lakin daha yetersiz KILOM184 boy. Creatin kullanmaya başladım günlük 5 gram 1 ay verecek şekilde işte salondaki abi dedi sen zayıfsın 1 hafta kullan 1 hafta ara ver günlük ölçeğin yarısını kullan diğer türlü çok sıkıntı falan. Sizce nasıl kullanmalıyım
kreatine ihtiyacın olduğunu sana düşündürten ne kreatinin ne amaçla kullanıldığını biliyormusun?

Kreatin kullanarak goril gibi olunmaz. Belli bir kas kütlesi koymuşsan eğer kreatin vücutta 1-1.5 kilo su tutar. Bir tık güç artışı olur çok hafiften daha dolgun görünürsün .

kreatine ihtiyacın olduğunu sana düşündürten ne kreatinin ne amaçla kullanıldığını biliyormusun?
hacim artışı için daha çok ve 4 aydır yapıyorum belli miktar kas artışım oldu 6 aya biraz daha iyi görünmek için?

Kreatin kullanarak goril gibi olunmaz. Belli bir kas kütlesi koymuşsan eğer kreatin vücutta 1-1.5 kilo su tutar. Bir tık güç artışı olur çok hafiften daha dolgun görünürsün .
hocam günlük kaç gram almalıyım 5gram fazlamıdır bana

1662732800843.png

bu siteye yazınca 4-6 gram diyor günlük kiloya göre

Kullanma, 2-3 sene daha bekle. 18'de kullanirsin.
18 yaşındayım

Yeni konular

Geri
Yukarı