Creative 5.1 ses kartı 'sol (l) kanal' ses gelmiyor

GyRFaLCoN

Hectopat
Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 ses kartım var. Son 1 2 aydır sol kanal yani ön l kanalından ilk açılışta ve uzun süreli kısık kullanımda ses alamıyorum. Anca son Ses'e kadar abanıp yüksek çıkış verdiğim zaman sol kanala ses gelerek düzeliyor. Sorun yazılımsal olabilir mi? Windows 10 desteği olmadan kullanıyorum çünkü veya böyle bir problem başına gelmiş biri var mıdır?

2 Front 2 rear 1 Center ve 1 subwoofer olarak çıkış alıyorum. Resim ekinde gösterdiğim front left kanalında problem. Görsel olarak bir hasarı mevcut değil temassızlık gibi konuları çeşitli yöntemler ile test ettim. Son çare devre temizleyici alıp bolca yıkayıp tekrar bir denemeyi düşünüyorum.
Müller marka ucuz bir devre temizleyici sprey vasıtasıyla ses kartının kutusunu açıp içindeki devre plaketini bolca sprey sıkarak yıkamak sureti ile bazı bölgelerini de yumuşak bir fırça yardımıyla güzelce temizledim.
Şimdilik sol kanaldan ses geliyor ve henüz bir aksama olmadı.

Sırf eksik bir soru işareti yüzünden 2 gün konuya cevap yazmama engel olan moderatöre sevgilerimi iletiyorum. Sizler burada yardıma muhtaç insanlara çare değil dert oluyorsunuz. Günümüz Türkiye'sinin en yüksek mertebesinde bulunan kişilerin bile doğru düzgün yazamadığı bir toplumda, forumunuza katkı sağlayacak veya forumunuzdan gerçekten yararlanacak insanları kendinizden uzaklaştırmaktan başka bir şey değildir bu yaptığınız. Bir daha ego yüklü bu forumda konu açmamak üzere önce tüm mesajlarımın varsa sağladığım katkıların ve en son üyeliğimin silinmesini talep ediyorum.

Dosya Ekleri

• backb.jpg
    backb.jpg
    59,3 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı