Creative A500 bilgisayara nasıl bağlanır?

ahmetgemici

Kilopat
Katılım
18 Haziran 2014
Mesajlar
864
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Selamlar dostlar, B450M Mortar Max anakart kullanıyorum. Sanırım Windows 10'un kendi yüklediği ses driverı mevcut. High definetion yazıyor. Denetim Masası'ndan ses yapılandırmasında 5.1 ses seçiyorum. Sına deyince bağadığım 4 kabin ve subwooferdan ses veriyor. Fakat müzik çalınca ses gelmiyor. Bir de 3 adet jak var. Ben stereo mod kullanırken yeşil jak yeterli oluyor sanırım 2'sinden ses geliyor zaten ama 3 adet jakı da takınca ses müzik olarak değil sadece sına da geliyor. O jakların renkleri turuncu ve siyah. Anakartım da arkada 6 jak çıkışı var. 4 kabini birden kullanamadım.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
KS
KS
A

ahmetgemici

Kilopat
Katılım
18 Haziran 2014
Mesajlar
864
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
YouTube üzerinden de her yerde olmayabilir. Logitech Z506 kullandım. Bende de öyleydi. Sına deyince ses geliyor ve çoğu yerde ise gelmiyordu.
Anladım hocam. Yani benim açtığım sesler 2 kabin için diyorsun. 5.1 şeklinde kullanmamın bir yolu hiç yok mu ? Bilgisayarlarda kabin bağlayan arkadaşlarım hep bütün kabinlerden ses geliyordu. Birde saran ses veya 4 kabin ses modu var o yapılandırda onlarda da ses gelmiyor sınada geliyor.
 
Yukarı