Creative inspire T7700 7.1 yerine 2.1 çalışıyor

omuldur01

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Creative inspire T7700 ses sisteminin tüm hoparlörleri çalışıyor ama sadece öndeki iki tanesinden ve subwooferdan ses geliyor. Creative'in kendi sitesinde bu hoparlörü bulamıyorum bu yüzden de hoparlörün kurulum için bir uygulaması var mı bilmiyorum ve bulamadım da. Ana kartım MSI A520M-A Pro. Acaba anakartın ses kartı mı 7.1 desteklemiyor? Bu anakartın ses kartını bana söyler misiniz? Ve bu hoparlörü 7.1 olarak çalıştırmam için ne yapmalıyım, hangi uygulamayı indirmeliyim?

Hocam maalesef ki ses kartı almadan asla 7.1 ses alamazsınız sizin anakartinizin ses kartı hakkında detaylı bilgim yok ama o anakarttaki ses kartı Max 2.1 destekliyor bunun fazlası yok isterseniz AUX çoklayıcı alabilirsiniz ama eğer çoklayıcı ile bilgisayarınıza bağlarsanız hoparlörü asla ama asla Surround ses alamazsınız 7.1 ses istiyorsanız ses kartı almanız gerekiyor hocam.

Öncelikle şunu belirteyim; bu konuda senin gibi yıllar önce tedirgin oldum ve araştırdım. Aramadığım ses kartı kalmadı. İlk olarak dinlediğin müziğin 5.1 ve yukarı sistemde kaydedilmiş olması gerekmekte ya da müziği dinlediğin tarayıcı veya program 5.1 kanala çevirip müziği sana aktarması gerek. Kullanılan tarayıcılardan edindiğim tecrübeye göre sadece Mozilla Firefox Müziği 6 kanala yayıp veriyor. Diğer tarayıcılarda ise 2.1 ch. Bu söylediğim YouTube üzerinden dinlenilen müziklerle ilgili. Yani sen tüm bağlantıları doğru yapsan da tüm kanallardan ses gelmemesi gayet doğal. Ayrıyeten anakartın 7.1 ch ses desteği mevcut. Bağlatıları nasıl yapılır bilmiyorum ama resmi sitede 7.1 ch destek verdiği yazıyor. 3 giriş var diye 2.1 deyip kestirip atmak gerekmiyor. Yazmak için yorum yapmayın.

Son olarak bağlantılarını güzel yapıp Windows üzerinden kanalları test et. Tüm kanallardan ses geliyorsa sorun yoktur. Tüm kanallardan ses gelip YouTube'tan müzik dinlemek istiyorsan Mozilla kullanman şart gibi. (Tabi tarayıcı üzerinden konuşuyorum) Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Öncelikle şunu belirteyim; bu konuda senin gibi yıllar önce tedirgin oldum ve araştırdım. Aramadığım ses kartı kalmadı. İlk olarak dinlediğin müziğin 5.1 ve yukarı sistemde kaydedilmiş olması gerekmekte ya da müziği dinlediğin tarayıcı veya program 5.1 kanala çevirip müziği sana aktarması gerek. Kullanılan tarayıcılardan edindiğim tecrübeye göre sadece Mozilla Firefox Müziği 6 kanala yayıp veriyor. Diğer tarayıcılarda ise 2.1 ch. Bu söylediğim YouTube üzerinden dinlenilen müziklerle ilgili. Yani sen tüm bağlantıları doğru yapsan da tüm kanallardan ses gelmemesi gayet doğal. Ayrıyeten anakartın 7.1 ch ses desteği mevcut. Bağlatıları nasıl yapılır bilmiyorum ama resmi sitede 7.1 ch destek verdiği yazıyor. 3 giriş var diye 2.1 deyip kestirip atmak gerekmiyor. Yazmak için yorum yapmayın.

Son olarak bağlantılarını güzel yapıp Windows üzerinden kanalları test et. Tüm kanallardan ses geliyorsa sorun yoktur. Tüm kanallardan ses gelip YouTube'tan müzik dinlemek istiyorsan Mozilla kullanman şart gibi. (Tabi tarayıcı üzerinden konuşuyorum) Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Hocam 3 girişten 1I si pembe bu pembe mikrofon girişi 2. si yeşil ses çıkışı 3. sü ise AUX girişidir hocam. Bu giriş ve çıkışlar ile Surround ses elde edilemez Realtek ALC892 bu ses özelliği 7.1 destekliyor ama girişler 7.1 ses sistemi takmanıza bence engel oluyor siz destekliyor dediniz hocam bu 4 jack girişini sizce nereye takacağız Creative İnspire T7700 de 4 adet jack girişi var bunları nereye takacağız?

Son düzenleme:
Tüm girişler yeni nesil anakartlarda Realtek programın sayesinde bağımsız ayarlanabiliyor. 3 giriş arkaya takıp birini ön porttan ayarlayabilir bence. En kötü 5.1 kullanabilir.

Öyle bir şey varsa eğer hocam 3 girişi arkadan bağlar geri kalan birini ise ön panele bağlar ve 7.1 Surround olur tabii böyle bir şey mümkünse hocam çünkü ben ilk defa duyuyorum böyle bir şey.

Öncelikle şunu belirteyim; bu konuda senin gibi yıllar önce tedirgin oldum ve araştırdım. Aramadığım ses kartı kalmadı. İlk olarak dinlediğin müziğin 5.1 ve yukarı sistemde kaydedilmiş olması gerekmekte ya da müziği dinlediğin tarayıcı veya program 5.1 kanala çevirip müziği sana aktarması gerek. Kullanılan tarayıcılardan edindiğim tecrübeye göre sadece Mozilla Firefox müziği 6 kanala yayıp veriyor. Diğer tarayıcılarda ise 2.1 ch. Bu söylediğim YouTube üzerinden dinlenilen müziklerle ilgili. Yani sen tüm bağlantıları doğru yapsan da tüm kanallardan ses gelmemesi gayet doğal. Ayrıyeten anakartın 7.1 ch ses desteği mevcut. Bağlatıları nasıl yapılır bilmiyorum ama resmi sitede 7.1 ch destek verdiği yazıyor. 3 giriş var diye 2.1 deyip kestirip atmak gerekmiyor. Yazmak için yorum yapmayın.

Son olarak bağlantılarını güzel yapıp Windows üzerinden kanalları test et. Tüm kanallardan ses geliyorsa sorun yoktur. Tüm kanallardan ses gelip YouTube'tan müzik dinlemek istiyorsan Mozilla kullanman şart gibi. (tabii tarayıcı üzerinden konuşuyorum) umarım yardımcı olabilmişimdir.

Ben müzik dinlemeyeceğim oyun oynuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı