CREATIVE SB AUDIGY VALUE 7.1 fark eder mi?

Elbette daha iyi bir ses alırsınız ancak bunun için kaliteli bir ses sisteminizin olması gerekir.

Kalitesiz bir ses sistemine kaliteli bir ses kartı fayda etmez. ASUS XONAR ses kartlarına yönelmenizi tavsiye ederim.

Yani bu anakarttaki sesten daha iyi bir ses mi verir 60 tllik bir ses kartı ilginç değil mi sizce?

- - - Güncellendi - - -

Hocam Creative A 320 var ses sistemi olarak bu yeterli olmaz mı? Bir de bu anakarttaki ses kalitesi iyi değil mi sizce?

Anakartınızdaki onboard ses kartından çok daha kaliteli olduğu doğru ancak 60 liralık bir kart ile çok da kaliteli bir ses beklemeyin.

Her şeyin sonu hoparlörlerde biter. Onlar iyi değil ise hiçbir önemi olmaz ses kartının.
Gerçek anlamda bir kalite için hem daha iyi hoparlörlere hemde daha profosyonel ses kartlarına ihtiyaç duyulur.

Eğer amacınız daha kaliteli müzik dinlemek ise öncelikle kaliteli bir ses sisteminden başlayın.
Kötü bir ses sistemi, iyi bir ses kartı ile düzeltilemez.

Pek fark yaratacağını sanmıyorum. Bunun dışında ekolayzer ayarını yapmayı da unutmayın. Kötü bir ekolayzer ayarı ile en kral ses sisteminden bile kaliteli ses alamazsınız.

- - - Güncellendi - - -

O ses sisteminde pek fark yaratacağınız sanmıyorum. Gerçekçi konuşmak lazım.
Eğer sıradan bir ev kullanıcısı iseniz alabilirsiniz elbette. Daha amatör isteklere hitap eden bir kart o. İşinizi görür sonuç olarak.

Tekrarlıyorum, ASUS XONAR ses kartlarını tercih edin.

Ya inan ki bu sende biter, senin amacın çok önemli burada.
Tahmin ediyorum ki evde oturup yüksek ses müzik dinlemek istiyorsunuz. Aynı zamanda oyunlarda da kaliteli bir ses istiyorsunuz.

Kaliteli bir ses sistemi çok Bass veren ses sistemi değildir, bunu aklınızın bir köşesine yazın.
Yüksek Watt değerlerine kanma yani.
Forumda Yamyam abi vardı bir zamanlar, o olsa çok yardımcı olurdu sana.

Gerçek anlamda kaliteli bir ses sistemi istiyorsan cebinden çok para çıkar ama beni tatmin edecek bir şey istiyorum dersen daha ucuz bir bütçe ile halledebilirsin.
Bütçenin ne kadar olduğu da ortada değil zaten :D
Eğer hazır bir 5+1 sistem almak istersen kaliteli bir şeyi +300 lira civarında bulursun. 300-350 liraya kaliteli diyebileceğim ses sistemleri mevcut.
Birde tekrarlıyorum, ekolayzer ayarı çok önemli. Kaliteli bir ses iyi bir ekolayzer ayarı ile olur.

Hocam oyundan ziyade kaliteli ses benim için daha önemli. Kulaklarım biraz hassas. Belirttiğim gibi bende creative a320 var aslında bana yetiyor ama kulaklar daha da kalitelisini aramıyor değil, sizce bana bu sistem yetmez mi, a320 ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı