Creative SB0680 Ses Kartı Windows 10 Sürücü Sorunu

Ali.Çimen

Kilopat
Yer
Giresun
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dün ucuz yollu olsun hem de Logitech x540 ses sistemim için bir ses kartı almak istedim. Bir ikinci el sitesinden Creative Sound Blaster Audigy Value 7.1 ses kartı aldım. Ancak satan arkadaş kartı 4 sene önce almış ve modelini unuttuğu için internette aratınca bu sonuca ulaşmış. Yani aslında kart Creative SB0680 modeli. Neyse burası fazla önemli değil satıcı arkadaşla konuştum o da mahcup oldu eğer sorunu halledemez isem para iadesi yapacağını söyledi.

Asıl soruma gelirsek ki satıcı arkadaş bu kartı Windows 10 yüklü bilgisayarında test edip yollamış. Yani kartı takıp Aygıt Yöneticisi'nden sürücüyü güncelle deyince Windows otomatik olarak sürücüsünü yükledi dedi. Ancak aynısını ben denediğimde Windows sürücüyü bulamıyor. Manuel olarak internetten arattığımda ise Creative'in sitesinde çıkan hiçbir sürücüyü yükleyemiyorum. Hepsi: ''bu sürücü desteklenmeyen bir ürün algıladı, kurulum sonlandırılacak'' hatası veriyor. (Kendi İngilizce çevirime göre. :) )

Sizce bu kartı Windows 10'a tanıtmanın hiçbir yolu yok mudur arkadaşlar?

Güncelleme: Creative Sound Blaster 5.1 Vx Driver'ını Yūkleyemedim Bu konudaki çözümleri uyguladım, BİOS'tan onboard ses kartını devre dışı bıraktım ancak sürücü yazılımını yine yükleyemiyorum.
Aygıt Yöneticisi'nde ''çoklu ortam ses denetleyicisi'' diye gözüküyor ancak sürücüsü yükleyemiyorum.
Aygıt yöneticisi.png

Günceldir. Tavsiyelerinize ihtiyacım var arkadaşlar.

Şu an bende de bir tane SB0680 var. Sizin yaşadığınız sorunun aynısını yaşıyorum. Satıcım Windows 10'da çalıştırmış. Hayır, ben mi cahilim diye düşünüyorum :D Çözebildiyseniz rica etsem anlatabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunu çözebilen var mı? Elimde SB0680 ses kartı var ama bir türlü kullanamıyorum. Driver'ı nereye baktıysam yok. Driver ararken bulaştığım virüslerin de haddi hesabı yok :)

Bu sorunu çözebilen var mı? Elimde SB0680 ses kartı var ama bir türlü kullanamıyorum. Driver'ı nereye baktıysam yok. Driver ararken bulaştığım virüslerin de haddi hesabı yok :):)
Dostum bu sorun için creative'e mail attım nasıl çözücem diye direk internette çare bulamadım 😅 gelen mail de Windows XP ye kadar desteklediğini yazdılar. Tabi inanmadım en başta uzun uğraşlar sonucu çalıştıramayıp sattım. Satın alan kişiye gittim kendi ellerimle kurdum win 7 kullanıyordu şıkır şıkır çalıştı ağzım açık izledim 😅 yani dicem o ki kartı kullanmak istiyorsan win7 32 bit şart 😅

Dosya Ekleri

• IMG_20210831_173131.jpg
    IMG_20210831_173131.jpg
    57,3 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleme:

Geri
Yukarı