Creative SBS560 için 5.1 ses kartı tavsiyesi

asliara

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhaba.

Bu eski ses sistemi bana bir arkadaşımdan geldi. Ancak bende All in One desktop var ve hoparlörü bağlamak için 3 giriş yeri yok. Çoklayıcı kablo aldım (Surround olmasa da 5 hoparlörden ses almak için) ancak bazen tutukluk yapıyor.

Bu eski ses sistemini karşılayacak, eski ya da uygun bir "harici" ses kartı modeli önerebilir misiniz? Fazlasına gerek yok. Oyun vs ile işim yok.

Bir de merak ettiğim; ses kartı alırsam yalnızca Surround ses de mi almaya başlarım yoksa çoklayıcı kablo ile kullanmaya başladığım 5 hoparlörün ses kalitesinde de bir artma olur mu? Özellikle bu dediğimi deneyen arkadaşlar fikir verirse sevinirim.

Son olarak acaba pc.deki jaka 2.0 hoparlor baglasam, ve bu alacagim ses kartina da 5.1 i baglasam, ikisi de takilirken;ayni anda kullanabilir miyim veya birini kapatip digerini kullanabilir miyim? Kisaca pcnin jakina surekli 2.0 hoparloru takip cikartmak istemiyorum da.

Hoparlör özelliklerim;
Power Rating:
42 Watts RMS.
70 Watts System Power.

Satellite Speakers: (Individual Channel Driven Rated @ 10% THD @ 1kHz)
6 Watts RMS per speaker (X 4 speakers).

Center Speaker: (Individually Driven Rated @ 10% THD @ 1kHz)
6 Watts RMS.

Subwoofer: (Individually Driven Rated @ 10% THD @ 1kHz)
12 Watts RMS.

Signal-to-Noise-Ratio
75 dB.

Overall Frequency Response:
40 Hz to 20kHz.

Dosya Ekleri

• cache-v2.jpg
    cache-v2.jpg
    7,9 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleme:
3.su için de PC'deki jak girisini mu kullanacagim acaba? Ses sisteminin kablosu bu ekteki gibi.

Hmm ben orayı atlamışım. 3'ü tek noktaya girmesi gerekiyor. Onun için böyle bir şey şart aksi halde bütün uydulardan ses alamazsınız.

Teşekkür ederim.
Aslinda 5.1 yazip 3 kablo giris yeri olmayan bir suru var. Bunun anlami; yeni uretilen 5.1'lerin tek giris yerine ihtiyac duymasi mi?

5.1 ama 2 girişli olanlar yazılımsal olarak desteği var demektir. Program üzerinden her uydudan farklı ses çıkışına izin verilebilir Oluyor tabii. Fiyatına göre kalitesi değişir. Bunu Teoride yapmak mümkün ancat gerçekte çok fazla verim alınamıyor. Sadece yazılım ile olacak iş değil.

5.1 ama 2 girişli olanlar yazılımsal olarak desteği var demektir. Program üzerinden her uydudan farklı ses çıkışına izin verilebilir Oluyor tabii. Fiyatına göre kalitesi değişir. Bunu Teoride yapmak mümkün ancat gerçekte çok fazla verim alınamıyor. Sadece yazılım ile olacak iş değil.
Cok tesekkur ederim.

Creative SB X-fi ve Asus Xonar U5 de pahali olan diger tavsiyelerdi. Ki Creative'de stok yok zaten.

Konuyu cozuldu olarak kapattiracagim.Aydinlandim.
Bu ses kartını aldım ve memnundum ancak ses sistemini artık nerdeyse hiç kullanamadığım için sattım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı