Creative Sound Blaster 5.1 Vx Driver'ını Yūkleyemedim

Constantine

Kilopat
Arkadaşlar benim anakartımın yeşil olan ses girişinde ses jakının ucu içinde kaldı maalesef. Ne yaptıysam çıkaramadım. Bilgisayarcıya götūrdum, çıkaramadı. Bende yeni ses kartı aldım. Adı Creative Sound Blaster 5.1 Vx ama yaklaşık 2 saattir uğraşıyorum ama bir türlü pc ses kartını görmedi.

Kendi cd sinden yüklediğim zamanda hata veriyor. Windows 7 64 bit kullanıcısıyım arkadaşlar ses kartını görmüyor. Çıkardım kasayı kontrol ettim tekrar taktım üfledim falan :) ama olmadı Driver'ı falanda yükledim ama nafile kendi sitesinden win 7 olanı indirip kurdum aynı cd deki hatayı verdi teşekkūr ederim şimdiden :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz gibi yaptım fakat görmüyor hiçbir şekilde. Defalarca yerinden çıkardım dikkatlice taktım yerine birdaha ama nafile. Kartın driverının setup'ına tıklıyorum error deyip kapanıyor hiçbirşey olmuyor.

Kod:
Setup is unable to detect a supported product on your system.

hatax.jpg

Dostum PCI arabirimli ses kartını nasıl aktif edeceğimi bilmiyorum ama onboard ses kartını devre dışı bıraktım. Nasıl aktif edeceğim PCı arabirimli ses kartını dostum söyler misin?

Önceki yapılandırma ayarları ve IRQ çakışmaları BIOS içerisinde saklı kalmaktadır.
Bu yüzden;
Mümkünse öncelikle işletim sistemini yeniden kurmalısın.
https://www.technopat.net/forum/dig...60-isletim-sistemi-kurulumu-temiz-format.html
Konuyu baştan sona okuyarak gerekenleri yapmalısın. Ancak, öncelikle diğer PCI slotlarında başka aygıtlar var ise bunları da çıkartarak BIOS'u sıfırlamalısın. BIOS sıfırlanmasından hemen sonra yeniden BIOS içerisine girerek onboard ses kartını disable etmeyi unutma.
ÖNEMLİDİR: BIOS sıfırlanması esnasında PCI slotlarında hiçbir aygıt takılı olmamalıdır.

Ama bunlar benim yapabileceğim şeyler gibi durmuyor daha pratik yolu var mı?
veya nasıl yapacağım diyeyim değerli üstadım?

O halde tek yapabileceğin şudur.
Bilgisayarını kapat. Fişini çek. Kasa kapağını aç ve BIOS pilini çıkartıp 1 dk bekle ve yeniden tak.
Bilgisayarını yeniden aç ve BIOS'a girip sistem default yap. Aynı zamanda onboard ses kartını disable yap ve kaydedip çık.
Harici ses kartını tak ve sistemden yeni donanım bulundu ibaresinin görünmesini bekle.

Yani içinden çıkan cd sinden yükledim olmadı. Ben de araştırıp birşeyler indirdim, o da olmadı. Hemen uyguluyorum az sonra paylaşırım teşekkūr ederim.

- - - Güncellendi - - -

Ūstatlarım dediğiniz gibi yaptım, ekran kartını ses kartını çıkarıp sonra pili çıkardım bekledim bir süre, şimdi açıp system default yapacağım.

- - - Güncellendi - - -

Açtım PC'yi normal ayarlara döndüm, BIOS'tan disable ettim onboard ses kartını, şimdi masaüstüne geldi işte bakalım görecek mi?

- - - Güncellendi - - -

Hiçbirşey olmadı gibi anlamadım.

- - - Güncellendi - - -

Maalesef hala görmedi ustatlar.

Önceki yapılandırma ayarları ve IRQ çakışmaları BIOS içerisinde saklı kalmaktadır.
Bu yüzden;
Mümkünse öncelikle işletim sistemini yeniden kurmalısın.
https://www.technopat.net/forum/dig...60-isletim-sistemi-kurulumu-temiz-format.html
Konuyu baştan sona okuyarak gerekenleri yapmalısın. Ancak, öncelikle diğer PCI slotlarında başka aygıtlar var ise bunları da çıkartarak BIOS'u sıfırlamalısın. BIOS sıfırlanmasından hemen sonra yeniden BIOS içerisine girerek onboard ses kartını disable etmeyi unutma.
ÖNEMLİDİR: BIOS sıfırlanması esnasında PCI slotlarında hiçbir aygıt takılı olmamalıdır.

Abi sen de bi konu yaptın, herkese XP CD'si ile temiz format :) Konunun formatla uzaktan yakında bir alakası yok bence. Aygıt Yöneticisine girip refresh edince zaten kart varsa gözükür.

Anakart marka ve modeli nedir? Bir de Aygıt Yöneticisinden bir ekran görüntüsü koyar mısın. ya da Aygıt yöneticisinde gözüküyor mu cihaz.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı