Cristiano Ronaldo Depremzedeler İçin Yardım Uçağı Gönderdi

• Konuyu başlatan dlasb
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 1B
Ona pek sevgi denmez bence...

Neden, sen bir insanı davranışları, yaptıklarına göre sevmez misin? Yoksa bir kere sevince adam ne yaparsa yapsın sevmeye devam mı edersin. Bence sevgi değişkendir, insanın yaptığı iyi şeylerle artar, kötü şeylerle azalır. Mesela çok sevdiğim birisi saçma sapan şeyler yaparsa sevgim azalır, iyi şeyler yaptıkça sevgim artar. Ha sen diyorsan ben birini sevince adam ne yaparsa yapsın sevgim değişmez o senin bileceğin iş.

Reis şöyle, biz Türkler gerek tarihimizden gerek kültürümüzden dolayı kendimizi dünyanın merkezinde görürüz. Ben de öyleyim bu kötü bir şey değildir aslında iyi kullanıldığında lütuftur ancak bu düşünce bizi yanıltıyor. Bak Ronaldo bize isterse dünyanın yarısının sahibi olsun hiçbir şey yapmak zorunda değil. Biz başımıza geldiği zaman tüm zenginlerden haraç toplayamayız ki. O yüzden yardımı ne zaman yaptığına karışmamalıyız. Yapmadıysa dillendirmeye bile gerek yok yaptığı zaman da eyvallah der köşene çekilirsin çok dillendirmeden.

Ben de sadece 1 ay sonra olmasının o kadar da kötü olmadığını söylemeye çalışıyorum bak ben koordinasyon olayını çözmek için başta çok uğraştım. Elbistan'a girildikten sonra biraz da sizin oranın yardım yolu açıldı. Nurhak dağından Malatya'ya Karayolları üzerinden alternatif güzergah çizildi yoldaki taşlar kaldırıldı. Eğer Ronaldo zaten hemen yardım yapsa gönderdiği erzaklar da diğerleri gibi yolda bekleyecek kalabalık yapacaktı belki sen 3 saat geç alacaktın alacağını. O derece yollarda koordinasyon eksikliği vardı. Ha para mara yollsaydı bilmem o daha iyi olurdu belki benim lafım fiziki olarak yardım malzemesinin taşınmasına. Bölgeden birisi olarak sen de bana katılırsın orada gerçekten garibanlar terkedemeyenler için bu sonradan yapılan yardımlar can suyu. Aslında sonradan yapılan daha makbul zira ilk baş halkımız bir galeyana gelip kendilerinden ödün verircesine yardım ettiler halkın bir kesimi diğerinin elinden tuttu zaten hepsi ayrı ayrı sağolsun.

Malatya'da Ordu olmasına rağmen o derece sahipsiz kaldığınızı da biliyorum ben o bölgeden çok adam çıkardım benim ilk üniversitem Fırat Üniversitesi'ydi. Etrafım birbiriyle Gofik ve Gakkoş diye dalga geçenlerde doluydu. Aynı zamanda en yakın kız arkadaşım bacım dediğim kişi Malatya'lıydı. O da dediğini dedi. Adıyaman - Diyarbakır, Maraş Merkez, Göksun, Afşin. Kan Kardeşim deprem gecesi Hatay'da askerdi şimdi GATA'da Zatürre. Soğuk yemekten ciğerleri gidiyordu az kala. Asker bile kendine bakamadı o derece beceriksizleştirdiler her şeyi. Hepsini biliyorum. Hepimize geçmiş olsun büyük bir badire atlattık şahsen o insanların yaşadıkları ömür boyu unutulacak şeyler değil. 1 ay olmuş hala ceset çıkarılıyor, gece aklıma bir olay bir ses geliyor, büyüdüğüm sokakların hali geliyor başlıyorum ağlamaya ama en çok bu noktada mantıklı olmak zorundayız gerçekten doğruları konuşursak eksiklerimizi daha net görür, daha iyi hareket edebiliriz.
Kesinlikle katıldığım birçok kısım var yazdıklarında ancak dediğim gibi tepki gösterdiğim tek şey yardım yapmayı gönülden çok zorundaymış gibi yaptığı için samimi bulmamamdı.

Ve evet koskoca 2. Ordu Malatya’da ancak ordu 3-4. gün yeni yeni bazı mahallelere girmeye başlamıştı. Kıyametti resmen.

Ronaldo, depremden etkilenen vatandaşlar için bir yardım uçağı gönderdi. Portekizli yıldız ayrıca depremzedeler için kullanılmak üzere çadır, yiyecek, yastık, battaniye, bebek maması ve tıbbi malzemeler gibi ürünler için de ekstra ödeme yaptı.

Ronaldo abim büyüksün abim. Maaşı yeni yatmış abimin

Neden, sen bir insanı davranışları, yaptıklarına göre sevmez misin? Yoksa bir kere sevince adam ne yaparsa yapsın sevmeye devam mı edersin. Bence sevgi değişkendir, insanın yaptığı iyi şeylerle artar, kötü şeylerle azalır. Mesela çok sevdiğim birisi saçma sapan şeyler yaparsa sevgim azalır, iyi şeyler yaptıkça sevgim artar. Ha sen diyorsan ben birini sevince adam ne yaparsa yapsın sevgim değişmez o senin bileceğin iş.
Adamı tek bir davranışına göre sevip sevmemekten bahsediyorsak tek bir şey yüzünden diğer güzel şeyleri göz ardı ederek sevmeyebiliriz evet.

Biz onu yardım yaptığı için değil iyi oynadığı için seviyoruz Messiciler hemen ayağa kalkmasın hem zaten Ronaldo deprem dışında da bol bol yardım yaptı.

1678109291067.png

Yardım hala lazım arkadaşlar 10K ile evlerin çatlamış duvarlarının boyası tutuyor anca. (Not futbol ile ilgilenmiyorum Ronaldo savunmuyorum yani)

Eline sağlık.

Yeni konular

Geri
Yukarı