CRITICAL PROCESS DIED mavi ekran hatası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Berserkir

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar critical process died hatası alıyorum. Mavi ekran olup kapanıyor ancak ekran kartını sökünce (ekran kartsız) bilgisayar çok rahat bir şekilde çalışıyor.
Ekran kartı yokken sorunsuz çalışıyor ama ekran kartını takınca critical process died hatası alıyorum.

PC:

AMD Ryzen 3 2200 g.
MSI A320M-A Pro.
ASUS STRIX GTX 1650 Super 4 GB.
1 TB Seagate HDD.
Gametech 600W 80 Plus
HyperX Fury 8 GB DDR4 2666 MHz tek slot RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum çözülmedi, etrafımdaki bilgisayarcılara sorduğumda bana bunun AMD işlemci Nvidia ekran kartı arasında olabilecek bir sorun olduğunu söylediler.
Alakası yok. O bakkallara gitmeyin bir daha. Yeni minidump dosyalarını atın.

Alakası yok. O bakkallara gitmeyin bir daha. Yeni minidump dosyalarını atın.

Minidump klasörü şu anda boş. Bilgisayarımda yine aynı sorunlar çıktı ve yeninden başlatma döngüsüne girdi. Bugün açıldı ve otomatik yeniden başlatmayı devre dışı bıraktım. Aklımda ekran kartının kendisinde bir sıkıntı olabileceği geliyordu ama dün akşam aynı HDD üzerinde i5 9400 F işlemcisini taktım (HDD aynı ama anakart işlemci değişik) onda da aynı hatayı aldım. Bu sabah farklı bir HDD ile taktım ve Windows'u kurdum, şu anda içinde ekran kartı yok ve sorunsuz çalışıyor.

Ekran kartsız nasıl çalışıyor? İşlemcide grafik birimi yok ki. Ayrıca AMD karta nasıl Intel işlemci taktınız? Ne yaptığınızı hiç anlamadım.

Ekran kartsız nasıl çalışıyor? İşlemcide grafik birimi yok ki. Ayrıca AMD karta nasıl Intel işlemci taktınız? Ne yaptığınızı hiç anlamadım.

i5 9400 F ve yeni bir Intel Anakart'ım vardı. Daha doğrusu abim için yeni bilgisayar parçasıydı bende denedim ve bir şey olmadı. Sonra eski Ryzen 3'ü Ryzen anakartla geri taktım ve yine hata aldım. En son Ryzen takılıyken farklı bir HDD kullandım Windows'u kurdum şu an sorunsuz çalışıyor ama ekran kartı takılı değil.

Sorun ekran kartında o zaman. Servise gönderin en iyisi.

Sorun çözüldü yardımlarınız için çok teşekkür ederim. i5 9400 F'te Windows kuramıyordum bende bir bilgisayarcıya götürüp format attırdım ve onlar orada Windows'u kurdu. Sorunum Windows'u yanlış kurmamdan kaynaklı diye düşünüyorum çünkü format atıldı ve düzeldi. Tekrardan herekse teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı