Critical process died ve unexpected Store exception

İşletim sistemi
Windows 10

Mozzbily

Decapat
Daha fazla  
Hemen konuya giriyorum PC'mi yaklaşık 1 yıl önce aldım, son 5 gündür mavi ekran yiyorum. Scannow tarzı şeyleri denedim, virüs de yok ve belirli bir oyun oynarken olmuyor hiçbir şey yapmasam dahi yiyorum ve mavi ekrandayken yüzde 0'da kalıp anakart ayarlarına gidiyor. Windows'a dönmüyor Windows'a dönüp düzelmesi için PC'min arkadan gücünü kapatıp açamam gerekiyor. Hemen hemen günde 1-2 defa yiyorum ilk yediğim hatalar critical proccesken son yediklerim unexpected Store exeption ne yazık ki (muhtemelen yüzde 0'da kalıp ana karta ayarlarına attıgı için) minidump dosyamda yok çaresiz bekliyorum, en garibime giden şeyse bilgisayarı 1 sene kullanıp şimdi başlaması. Not: PC experti değilim çok bilgili olmadığımı da bilmenizi istiyorum:) Not2: Windows'u güncelledim driverı mı güncelldim bir tek BIOS'umu güncellemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soracaklarıma cevap verirsen belki çözülebilir. Soruyorum çünkü elimde minidump dosyası olmadığı için bir fikir edinmem lazım. Fikir edinmeden yardım edemiyorum.

Windows10 sürümün nedir?
Tam sistem özelliklerin nedir?
Anakart BIOS sürümün nedir?
Ekran kartın nedir? Ekran kartının şu an kullandığın sürücüsü nedir?

Kullandığın HDD/SSD'ye HD Tune yazlımı ile "error scan" testi yap. HD Tune yazılımı ile health sekmesini paylaş.

HDD Sentiel yazlımı ile sağlık derecelerini paylaş.

"DISM" rehberini uygula.
[Rehber] DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır? | Technopat Sosyal

Soracaklarıma cevap verirsen belki çözülebilir. Soruyorum çünkü elimde minidump dosyası olmadığı için bir fikir edinmem lazım. Fikir edinmeden yardım edemiyorum.

Windows10 sürümün nedir?
Tam sistem özelliklerin nedir?
Anakart BIOS sürümün nedir?
Ekran kartın nedir? Ekran kartının şu an kullandığın sürücüsü nedir?

Kullandığın HDD/SSD'ye HD Tune yazlımı ile "error scan" testi yap. HD Tune yazılımı ile health sekmesini paylaş.

HDD sentiel yazlımı ile sağlık derecelerini paylaş.

"DISM" rehberini uygula.
[Rehber] DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır? | Technopat Sosyal

Windows 10 sürümüm 20H2.
Tam sistem özelliklerim:

Ekran Görüntüsü (158).png

Anakart BIOS sürümüm attığım SS'de var.

Ekran kartım: Galax 2060 sürüm 27.21.14.6089 sürücü modeli WDDM 2.7.

HD Tune'yi bugün yapmayı planlıyorum yaptığım gibi paylaşıcağım umarım doğru bilgileri paylaşmışımdır :)

NOT: DİSM rehberini uyguladım

Son düzenleme:
Canlı dersten sonra yardım edeceğim. Mesajım düzenlenecek. Sayfayı yenileyin. 35 dakika sonra bakacağım.
BIOS sürümü yazmıyor. Arama çubuğuna "dxdiag" yazıp ekran görüntüsünü paylaş.

Dediğin üzere ekran kartı sürücüsü güncel gözüküyor. Ben gene aşağıya en güncel sürücüyü bıraktım.

BIOS güncel değilse güncelleyeceğin yer.

Son düzenleme:
Şaşırdım. Çünkü tam olarak BIOS sürümünü öğrenemedim. Sen şu an kullandığın BIOS sürümünü?

1609593785214.png

HDD/SSD'nin testlerini yapın ve sonuçlarını bekliyorum.

Şaşırdım. Çünkü tam olarak BIOS sürümünü öğrenemedim. Sen şu an kullandığın BIOS sürümünü?

Eki Görüntüle 813119

HDD/SSD'nin testlerini yapın ve sonuçlarını bekliyorum.
Sanırım Sürümüm 3.2 önceki attığım ssde öyle yazıyordu eğer yanlış anlamadıysam HDD/SSD testlerini yapıp göndermeyi planlıyorum biraz evde olmayacağımdan dolayı gecikebilir

SSD biraz sorunlu gibi gözüküyor. Tam emin olamadım ama. Ama aklımızda bulunsun SSD ile ilgili bir durum var.

Tekrar mavi ekran alırsan hata kodunu bana söyle.

Geri
Yukarı