CRITICAL_PROCESS_DIED mavi ekran hatası

Ahmetbekir

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Yeni toplamış olduğum bilgisayarda birkaç defa mavi ekran hatası verdi. En sonuncu hatada da CRITICAL_PROCESS_DIED yazıyordu. Fotoğraf alamadan yeniden başlattı bilgisayarı.
Bu da minidump klasörü yardımcı olursanız çok sevinirim klasör.rar

Dump dosyasına bakmadım lakin aygıt yöneticisinde uyarı veren bir aygıt var mı?

Yok hocam bir sıkıntı görünmüyor aygıt yöneticisinde.
Aşağıdaki rehberi uygulayıp sonuçları paylaşın ve BIOS güncel değilse güncelleyin.

BIOS'um güncel ama o dosyalara bir bakayım.
Aşağıdaki rehberi uygulayıp sonuçları paylaşın ve BIOS güncel değilse güncelleyin.

CMD bir hata bulamadı SYS dosyalarında.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bunları yaptıktan sonra HD Tune website ile birde disklerinin sağlığına bakabiliriz.

Bunları yaptıktan sonra HD Tune website ile bir de disklerinin sağlığına bakabiliriz.

RAM testini yapacağım birazdan ama HD Tune programını birkaç farklı siteden indirdim kendi sitesinden de indirdim health kısmı gözükmüyor.
Bir de benim söylemeyi unuttuğum bir kısım var şimdi aklıma geldi işlemciyi takarken pinlerinden birkaçı yamulmuştu iğne yardımıyla zarar vermeden düzelttik ondan yapma ihtimali var mıdır peki?

Bir de benim söylemeyi unuttuğum bir kısım var şimdi aklıma geldi işlemciyi takarken pinlerinden birkaçı yamulmuştu iğne yardımıyla zarar vermeden düzelttik ondan yapma ihtimali var mıdır peki?

İşlemciden şüpheleniyordum. Olabilir. Hatta çok yüksek ihtimalle o.

Pek bir sorun göremedim. @Enes3078 'in dediklerini de zaten yapmışsınız.

Başka mavi ekranlar aldığınızı da söylemişsiniz. Onları da atabilir misiniz?
İşlemciyi takarken pinlerinden birkaçı yamulmuştu, iğne yardımıyla zarar vermeden düzelttik. Ondan yapma ihtimali var mıdır peki?
Çok titiz çalıştıysanız ve pinlere zarar vermeden yaptıysanız düşük bir ihtimal. Ama düzgün yapılmadıysa ve temassızlık oluyorsa evet, olabilir.
HD Tune programını birkaç farklı siteden indirdim, kendi sitesinden de indirdim, "Health" kısmı gözükmüyor.
HDD Sentinel yazılımından da deneyebilir misiniz?

Pek bir sorun göremedim. @Enes3078'in dediklerini de zaten yapmışsınız.

Başka mavi ekranlar aldığınızı da söylemişsiniz. Onları da atabilir misiniz?

Çok titiz çalıştıysanız ve pinlere zarar vermeden yaptıysanız düşük bir ihtimal. Ama düzgün yapılmadıysa ve temassızlık oluyorsa evet, olabilir.

HDD sentinel yazılımından da deneyebilir misiniz?

SSD'de bir sorun çıkmadı şu an RAM'leri test ediyoruz. Format atmadan önce de win32kfull.sys ve PAGE_FAULT_IN_NONEPAGED_AREA.
Bu hatalardan sonra format attık PC'ye.
Merhaba arkadaşlar. Yeni toplamış olduğum bilgisayarda birkaç defa mavi ekran hatası verdi. En sonuncu hatada da CRITICAL_PROCESS_DIED yazıyordu. Fotoğraf alamadan yeniden başlattı bilgisayarı.
Bu da minidump klasörü yardımcı olursanız çok sevinirim klasör.rar

Düzenleme.
Arkadaşlar olayları en başından anlatayım sizlere ben yeni bir bilgisayar topladım. Montajını yaparken işlemcinin pinlerinin birkaçında yamulma oldu takarken bir iğne yardımıyla pinlerini nazik bir şekilde düzelttik.
Windows’u kurduktan birkaç saat sonra bilgisayarı kapatırken mavi ekran verdi
Hata kodu: win32kfull.sys ilk başta fazla önemsemedim bir iki gün sonra PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA koduyla hata verdi. Hata’nın yazılımdan olduğunu düşünerek yeniden format attım format attıktan 2-3 gün sonra tekrardan mavi ekran veri bilgisayarı açarken sonrasında da buraya başvurdum hemen.
Bilgisayar özelliklerim:
-ASUS B450M-K anakart.
-AMD Ryzen 3 3100 işlemci.
-G.Skill flarex 3200MHz RAM (2x8) 16 GB.
-Galax GTX 1650 Super ekran kartı.
-Kingston A2000 500GB M.2 NVMe SSD.
-Aerocool Cylon 600W 80+ PSU.
-Aerocool ae satürn ae ors frgb kasa.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı