CRITICAL_PROCESS_DIED mavi ekran hatası

Kubilays59

Hectopat
Merhaba. HP Pavilion serisi laptopum var ve geçen gün açtığımda masaüstünde %100 CPU kullanıyordu. İçini açıp fanları temizledim ve 90D hatası verdi. Tanıdığım bir bilgisayarcıya götürdüm termal macunu değiştirdi yine de aynı hatayı vermeye devam etti. Format atmaya çalıştığımda ise BIOS'tan USB'yi seçmeme rağmen format ekranı açılmıyor ve genel olarak alttaki hataları veriyor. Yardım edersiniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20220523_194734.jpg
    IMG_20220523_194734.jpg
    128,3 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG20220523193932.jpg
    IMG20220523193932.jpg
    95,6 KB · Görüntüleme: 11
Aynısı bende de olmuştu, şu an olduğu gibi duruyor. Yazın yaptıracağım. Sistem geri yükleme yapılmasına da izin vermiyor. Bilgisayarınızı formatlayın.

Merhaba. HP Pavilion serisi laptopum var ve geçen gün açtığımda masaüstünde %100 CPU kullanıyordu. İçini açıp fanları temizledim ve 90D hatası verdi. Tanıdığım bir bilgisayarcıya götürdüm termal macunu değiştirdi yine de aynı hatayı vermeye devam etti. Format atmaya çalıştığımda ise BIOS'tan USB'yi seçmeme rağmen format ekranı açılmıyor ve genel olarak alttaki hataları veriyor. Yardım edersiniz sevinirim.

Termal macun yenilediğinize emin misiniz? Çünkü sıcaklıkla alakalı hata veriyor.

Aynısı bende de olmuştu, şu an olduğu gibi duruyor. Yazın yaptıracağım. Hocam herhalde burası yolun sonu artık. Mecbur sıfırlamak gerekiyor.

Sıfırlamaya çalışıyorum bilgisayarı USB'den başlatıyorum yine de olmuyor hata vermeye devam ediyor.
Termal macun yenilediğinize emin misiniz? Çünkü sıcaklıkla alakalı hata veriyor.
Evet eminim.

En iyisi servise gönderip bakımını yaptırmak. BIOS uyarı veriyor çünkü.

Bende başka bir bilgisayar daha var ve içinde hard disk var şu anki bozulan da da hard disk vardi ben sonradan SSD takmıştım SSD'yi çıkarıp göndersem sorun olur mu yokken diğer bilgisayarı kullanmak için çünkü harddiskle çekilmez çile oluyor.

Geri
Yukarı