Crosshair 8 Dark Hero'ya RTX 3090 takılırsa Gigabyte Aorus SSD için yer kalır mı?

434912

Hectopat
Daha fazla  
Anakartım: ASUS ROG Crosshair 8 Dark Hero.
Ekran kartım: ASUS ROG STRIX RTX 3090 OC.
PCI-e SSD: Gigabyte 8TB Aorus Okuma 15000MB-Yazma 15000MB M.2 SSD (GP-ASACNE6800TTTDA).

Ekran kartını 1. slota takacağım.

SSD 3. slota sığar mı?
Sığar mı?
PCI-e SSD: Gigabyte 8TB Aorus Okuma 15000MB-Yazma 15000MB M.2 SSD (GP-ASACNE6800TTTDA).

SSD 3. slota sığar mı?
Sığar mı?

İfade bırakmayın cevaplayın bir soru sordum.

Son düzenleme:

SSD 3. slota sığar mı?
Sığar mı?
Sığar sığmasına da bildiğim kadarıyla bu kartın içinde 4 adet m2 SSD var ve RAID modunda çalışıyorlar. 3. slot PCIe x4 desteklediği için diğer 3 SSD'ye yol kalmaz. Sizin bu SSD yi kullanabilmeniz için bunu ilk slota takmalısınız ve ekran kartını 3. slota takmalısınız. Bu durumda ekran kartını tam verimli kullanamazsınız ve bu SSD eğer BIOS ayarı istiyorsa bu anakartların BIOS'larında x16 slotunu 4 adet x4'e bölme gibi bir ayar yok. Kısaca bu sisteme bu SSD yi almak mantıklı değil.

Son düzenleme:
Rahat bir şekilde sığacağını düşünüyorum.
Hocam sisteminize hayran kaldım. Allah nazarlardan korusun.

Sığar sığmazına da bildiğim kadarıyla bu kartın içinde 4 adet SSD var ve RAID modunda çalışıyorlar. 3. slot PCI-e X4 desteklediği için diğer 3 SSD'ye yol kalmaz.

Anlamadım 4 SSD ne.

Sistemin fotoğrafını atar mısın?

Toplamadım toplayacağım ona göre yazıyorum.

Sığar sığmazına da bildiğim kadarıyla bu kartın içinde 4 adet SSD var ve RAID modunda çalışıyorlar. 3. slot PCI-e X4 desteklediği için diğer 3 SSD'ye yol kalmaz. Sizin bu SSD'yi kullanabilmeniz için bunu ilk slota takmalısınız ve ekran kartını 3. slota takmalısınız. Bu durumda ekran kartını tam verimli kullanamazsınız ve bu SSD eğer BIOS ayarı istiyorsa bu anakartların BIOS'larında X16 slotunu 4 adet X4'e bölme gibi bir ayar yok. Kısaca bu sisteme bu SSD'yi almak mantıklı değil.

Anakartın bütün slotları X16 destekliyor mu?
Ve nasıl yapılıyor?
Tamam mantıklı değilmiş.

Son düzenleme:
Anlamadım 4 SSD ne.

Toplamadım toplayacağım ona göre yazıyorum.

Anakartın bütün slotları X16 destekliyor mu?
İlk slot işlemciden x16 destekliyor. 2. slot dolarsa x8/x8 olarak paylaşılıyor. 3. slot Dark Hero'ya bakmadım fakat Formula'da her daim PCH'den x4 destekliyor. Bıos ayarlarında ise yine Dark Hero'yu bilmiyorum fakat benzer BIOS'a sahip Formula'da x16'yı SSD RAID kartları için 4 adet x4'e bölme yok. sadece 1. ve 2. slotu x8/x8 olarak paylaşıp x8 i ikiye bölebiliyorsunuz. kısaca bu devasa SSD'yi kullanabilmeniz için Threadripper gibi çok daha fazla PCIe hattı destekleyen platformlara yönelmelisiniz.

İlla çok yüksek hızlar istiyorsanız 4 değil de 2 adet PCIe 4.0 SSD'yi RAID 0 yaptırmayı düşünebilirsiniz. Hem anakart destekliyor, hem de ekran kartına 4 yerine 8 yol kalır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı