Crossover + tweeter ya da koaksiyel hoparlör tavsiyesi

Thursy

Kilopat
Selam, aracımın arka tarafında Pioneer 6966s, ön taraflarda ise powerbass 6752 model koaksiyel hoparlör mevcut, ayrıca amfim de var. Powerbass hoparlörümün bir tanesinin tweeteri bozuk. Bunun yerine sistemi düzenleyip daha güzel ses almak istiyorum ancak kafama takılan bir soru var.

Ön kapılarda bulunan koaksiyel hoparlörlerdeki tweeterleri iptal edip araya crossover alıp ekstradan tweeter alırsam mı daha güzel ses alırım yoksa direkt 1000₺ bütçe ile koaksiyel hoparlör mü almak daha mantıklı?

Tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Ben olsa koaksiyellerin tweeterlarını iptal edip iyi bir takım soft tweeter alırdım. Amfi var mı ve ana ünite nedir? Bu fiyat aralığında sıfır Audison Prima AP1 tweeter tercih edilebilir. Güzel okuyan bir tweeterdır. Amfi varsa, ana ünite iyiyse ve yalıtım varsa orta halde iyi çalar bu sistem.

Ben olsa koaksiyellerin tweeterlarını iptal edip iyi bir takım soft tweeter alırdım. Amfi var mı ve ana ünite nedir? Bu fiyat aralığında sıfır Audison Prima AP1 tweeter tercih edilebilir. Güzel okuyan bir tweeterdır. Amfi varsa, ana ünite iyiyse ve yalıtım varsa orta halde iyi çalar bu sistem.
Bir kaç kişi daha sizin tavsiye ettiğiniz gibi önerdi. Tweeter aşağıda olduğu için sesleri net alamıyorum o da hoşuma gitmiyor. Amfi olarak soundmax 3200.4ab kullanıyorum 4x80 rms.

Daha uygun f/p olarak tavsiye edebileceğiniz tweeter modelleri var mı?

sistemi nekadar bölersen okadar iyi ön için mutlaka tiweeter göğüste olmalı ayrı olarak değişik şekiller var tabi

tiweeter yok iyi olarak
ya çoğu kulak tırmalar ya üst frekansları okumuyor dinleyip alman lazım oda tr de olmuyor malesef

Yeni konular

Geri
Yukarı