Crucial Ballistix 3200MHz CL16 ile ne kadar OC yapılır?

ruzgar28

Femtopat
Daha fazla  
Crucial Ballistix 3200MHz CL16 değerlerim. Daha ileri gidilir mi?

Dosya Ekleri

• ram cip.jpg
    ram cip.jpg
    76,3 KB · Görüntüleme: 80
  • ram ns.jpg
    ram ns.jpg
    167,5 KB · Görüntüleme: 73
Sizdeki Chip yani C9BJZ, 3733MHz CL14 gibi değerlere çıkabiliyordu.
Daha iyisini yapabilirsiniz tabii ki fakat Rev.E-Die Chip'inin voltaj gecikme skalasını bilemediğim için yardımcı olamayacağım.

Eski revizyon veya model olan LT Sport Gray, 3000MHz CL15 modeli. 3733MHz CL15-19-10-11-21 1.35V değerlerinde çalıştırıyorum.

Dosya Ekleri

• CCLT.png
    CCLT.png
    23,2 KB · Görüntüleme: 64
Eski revizyon veya model olan LT Sport Gray, 3000MHz CL15 modeli. 3733MHz CL15-19-10-11-21 1.35V değerlerinde çalıştırıyorum.

1, 35V da o değerlere çıkacağını pek sanmıyorum ama deneyim bakalım çünkü bunun stok hali 1.35V

Aynı RAM'lerle stabil değer alan varsa ve paylaşırsa sevinirim

Son düzenleme:
Bu ramlerin Düz E-die mi yoksa Rev.E-Die mi olduğunu bile çözememiştim Nereden anlıyoruz onu ? :)
Bildiğim kadarı ile "Rev." eki Micron'un kendi isimlendirmesi fakat tam emin değilim.

Asıl dikkat etmemiz gereken kısım FBGA kodu.
Örneğin bu mesajdaki görselde FBGA kodu D9VPP olan bir Chip bulunuyor. Micron'un kaliteli Chip'lerindendir.
Sizin attığınız görselde C9BJZ görünüyor. Bu Chip'in ise D9VPP'den çok farkı olmaması gerek.
Belki alt gecikmelerde fark eder fakat genel olarak birbirine çok yakın.

1, 35V da o değerlere çıkacağını pek sanmıyorum ama deneyim bakalım çünkü bunun stok hali 1.35V
Tüm RAM üreticileri o XMP değerini olabildiğince kısarak sunuyor.
Örneğin Samsung B-Die içeren, 3000MHz CL16 v1.35 XMP değerine sahip olabilir.
Voltaj arttırmadan bu RAM'i rahatlıkla çok yüksek frekanslara çıkarabilirsiniz.
Yani demek istediğim XMP değeri RAM limitini göstermez.

Aynı RAM'lerle stabil değer alan varsa ve paylaşırsa sevinirim
Max. 1,36V'da çalıştırdığımı hatırlıyorum. Almadan önce bayağı araştırmıştım, bu modellerin OC potansiyeli çok yüksek.
İkinci gecikmeyi düşürünce sıkıntı yaşıyorum, diğerleri sınırda :D

Max. 1,36V'da çalıştırdığımı hatırlıyorum. Almadan önce bayağı araştırmıştım, bu modellerin OC potansiyeli çok yüksek.
İkinci gecikmeyi düşürünce sıkıntı yaşıyorum, diğerleri sınırda :D
Gecikme kaç ns çıkıyor sende baktığım çoğu video da 60 üzeri değerler görürken bende 58 ns gözüküyor iyi gibi

Yeni konular

Geri
Yukarı