Crucial Ballistix 3600MHz CL16 overclock nasıl yapılır?

Süleyman Yusuf

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
Crucial Ballistix 3600MHz CL16-18-18-38 1.35V
Ekran kartı
RX 6600 XT
Anakart
Z490 MPG GAMING PLUS
İşlemci
I5-11600K
Merhaba @BerkayZ87,
Yardım edebileceğini belirtmiştin. RAM'ler bugün geldi.
4X8GB Bu arada.

1653305186880.png

Anakart: Z490 MPG Gaming Plus, işlemci: i5-11600K

Bu arada Valorant'da FPS testi yaptım, sadece XMP açık her şey stok halde. Eski RAM'ler ile ortalama 290 FPS alıyordum ölüm kalım savaşında şimdi ise 330 FPS alıyorum.

Son düzenleme:
Voltaj vermeden 3800 deneyeyebilirsiniz. XMP moddan çıkarıp manuel olarak frekans arttırın. Daha sonra CL durumuna ve stabilliğine bakabilirsiniz.
Gecikme değerlerinin kötü olacağını düşünüyorum böyle. Ben yine deneyeyim siz istediniz diye.

Sonuçları yazarım birazdan.

Gecikme değerlerinin kötü olacağını düşünüyorum böyle. Ben yine deneyeyim siz istediniz diye.

Sonuçları yazarım birazdan.
Manuel CAS ayarlamak çok ince iş bende girdim bir ara pek beceremedim. Forumda da yardım eden olmadı.

Manuel CAS ayarlamak çok ince iş bende girdim bir ara pek beceremedim. Forumda da yardım eden olmadı.
Ben de o yüzden @BerkayZ87 'dan yardım istiyorum. Forumda gecikme değerlerini ayarlayan bir tek onu gördüm. Şu iki konuya bakmıştım:

Bu arada 4000MHz verdim.
1653306686244.png

Değerler böyle. Sadece MHz arttırdım, başka bir şeye ellemedim. DramV hala 1.35.

Valorant'da test edip geliyorum.

Remi neden valorant ile test ediyorsun ki? Memtest86 boşuna mı var yahu.
Stabilite testi yapmıyorum, performans testi yapıyorum.
Ben de o yüzden @BerkayZ87 'dan yardım istiyorum. Forumda gecikme değerlerini ayarlayan bir tek onu gördüm. Şu iki konuya bakmıştım:

Bu arada 4000MHz verdim.
Eki Görüntüle 1396977
Değerler böyle. Sadece MHz arttırdım, başka bir şeye ellemedim. DramV hala 1.35.

Valorant'da test edip geliyorum.
Sadece MHz arttırmak tahmin ettiğim gibi oldu. Performansı düşürdü. 295-300FPS arası alıyorum şu an.

Onun için de bu var öneririm.
Bu sentetik bir test. Oyunlardaki performans artışını doğru açıdan göstermiyor.

Örnek olarak sadece MHz arttırırsam oradaki yazma ve okuma hızlarım çok artacak fakat oyun performansın artmayacak ve büyük ihtimalle de düşecek.

Bu sentetik bir test. Oyunlardaki performans artışını doğru açıdan göstermiyor.

Örnek olarak sadece MHz arttırırsam oradaki yazma ve okuma hızlarım çok artacak fakat oyun performansın artmayacak ve büyük ihtimalle de düşecek.
Sen CL yi zaten otomatikte bırakmışsın faydadan çok zararı olacak haberin olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı