Crucial Ballistix Black OC

EnesB17

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta yazdığım gibi Ballistix Black RAM'lere sahibim. (2x8 3000MHz CL15 Dual kit) RAM'lere OC yapıp daha yüksek bir performans istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Anakart: Gigabyte B450M S2H V2
İşlemci: Ryzen 3 3100 (Zen 2)
RAM: Ballistix Black C9BJZ

Dosya Ekleri

• resim_2021-10-25_003731.png
    resim_2021-10-25_003731.png
    56,8 KB · Görüntüleme: 45
O anakart ile yapılmış örnekleri vardır YouTube'da benim fikrim yapmaman çok kurcalama o anakartı XMP aç yeter OC voltaj falan sıkıntı çıkartıyor o anakart elinde kalır.

Yanlış bilgi verme. Anakart elinde falan kalmaz.

Merhaba, başlıkta yazdığım gibi Ballistix Black RAM'lere sahibim. (2x8 3000MHz CL15 Dual kit) RAM'lere OC yapıp daha yüksek bir performans istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Anakart: Gigabyte B450M S2H V2
İşlemci: Ryzen 3 3100 (Zen 2)
RAM: Ballistix Black C9BJZ
Dostum XMP aktif et başka bir şey yapma. OC yapsan bile timing değerleri yükselir aynı seviyeye gelir ramler.

Kardeşim çok geçti elimden o anakart boş sallamıyorum burada her sorunu BIOS pili sök tak kurtarmıyor.
3 kere restart atıp güvenli modda açılıyor. Açılmasa bile CMOS yönetimiyle açar. Yani elinde falan kalmaz.
DRAM Frequency 3600
tCL 14
tRCDRD 18
tRCDWR 8
tRP 14
tRAS 21
DRAM Voltage 1.45
Dene.

Boş keseden sallayarak konu sahibini manipüle etmek yerine bilmediği konularda yazmasa daha güzel olacak.

Aynı anakart elimden birçok kez geçti diyorum bilmediği konularda yazma boş keseden sallama diyorsun 😀 ağlama bu kadar yetkili servis raporlarını gönderirim sana B450 S2H ne kadar ucuz bir anakart olduğunu anlarsın sana göre hava hoş tabii yap kardeşim ver frekansı ver voltajı ne de olsa benim değil sonra bize geliyorlar ne oldu benim PC'ye diye.

Geri
Yukarı