Çözüldü Crucial Ballistix RAM frekansı nasıl artırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MriSyrlex

Hectopat
Makaleler
1
Yer
C:/Adana İmparatorluğu.
Daha fazla  
Evet hocalarım, selamlar. Benim elimde Crucial Ballistix 2*8 16 GB DDR4 3200 MHz RAM'ler var fakat ben bu RAM'lerin MHz'sini yükseltmesini bilmiyorum. Nasıl yükselteceğim?

Anakartım: BIOSTAR B450MH 3200 MHz.

Dosya Ekleri

• RAM özellikleri.png
    RAM özellikleri.png
    21,4 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Görseldeki "Memory Clock Mode" ayarında "Auto" olarak görünen kısıma tıklarsanız, karşınıza XMP seçeneği çıkacaktır. XMP seçeneğini tıkladıktan sonra ayarları kaydedip çıkın.

Biostar Xmp.png
XMP'yi ayarını mı soruyorsunuz yoksa XMP'den ziyade nasıl O.C yapabileceğinizi mi?

Yok hocam O.C falan değil ben bu PC'yi aldığımda RAM'lerin MHz'sini hiç yükseltmedim şu an 2667 MHz'de çalışıyorlar o yüzden sordum.

Konu sahibinin paylaştığı görselde RAM'ler 2667 MHz'de çalışıyor ve elinde 3200 MHz RAM olduğunu belirtmiş. Muhtemelen XMP ayarından bahsediyor.

Dikkat etmemiştim, belirttiğiniz için teşekkürler.

Yok hocam O.C falan değil ben bu PC'yi aldığımda RAM'lerin MHz'sini hiç yükseltmedim şu an 2667 MHz'de çalışıyorlar o yüzden sordum.

Arkadaşın dediği gibi BIOS'tan XMP profil ayarını yaptığınız taktirde 3200 MHZ'de kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı