Crucial Ballistix RGB model, normal olan ile kullanılır mı?

LegacyLethe

Decapat
Daha fazla  
Anakart
b550m mortar
Arkadaşlar sorum biraz garip farkındayım ama durum da garip yani. Vatan'dan malum indirimin olduğu gün 2 tane aşağıdaki RAM'den aldım.

Bugün ürün geldi, paketten çıkan 2 RAM'den birisi RGB model, diğeri normal Ballistix. Gelen iki ürünün fotoğrafını aşağıda paylaşıyorum.

WhatsApp Image 2022-05-20 at 19.53.02.jpeg

WhatsApp Image 2022-05-20 at 19.53.01.jpeg

Kodlarında işaretlediğim gibi bir fark mevcut, Crucial sitesine göre tek farkları birisinin RGB olması.

Şimdi ben ne yapmalıyım? Kasanın diğer ekipmanları henüz hazır olmadığından bu ikili birlikte sorunsuz çalışır mı test etme şansım yok bu yüzden henüz paketlerini dahi açmadım. İkisi uyumlu çalışır mı yoksa RGB'yi paketleyip bunu alın bana bunun normalini verin mi demeliyim?

Vatan'da ne kadar komik bir firma. Yaptıkları işe bak. En azından önceden haber verir insan. İkisini de aynı göndersenize. :) Ne kadar gülünç bir durum.
Tamamen aynı ürün zaten. Çalışır. İkisinin de özellikleri, XMP'leri, çipleri tamamen aynı. Ama aynısından almak varken biri RGB biri düz kullanmazdım.
Bu arada hocam bende bu RAM'lerden aldım OC yapmaya yardımcı olur musunuz konu açtığımda ?

Tamamen aynı ürün zaten. Çalışır. İkisinin de özellikleri, XMP'leri, çipleri tamamen aynı. Ama aynısından almak varken biri RGB biri düz kullanmazdım.

Hocam vallahi sorunsuz çalışacağını söylediğinizde rahatlamadım değil. Aslında kasa içinde estetik kaygı çok gütmüyorum ama biri RGB biri siyah biraz garip olacak dediğiniz gibi. ayrıca açıkçası firmanın hatası da olsa parasını ödediğim üründen daha pahalı bir ürünü alıp kullanmak da istemiyorum. Bu yüzden uyumlu olsa da sanırım RGB'yi geri göndereceğim.

Vatan'da ne kadar komik bir firma. Yaptıkları işe bak. En azından önceden haber verir insan. İkisini de aynı göndersenize. :) Ne kadar gülünç bir durum.

Bu arada hocam bende bu RAM'lerden aldım OC yapmaya yardımcı olur musunuz konu açtığımda?

Yani gerçekten yine bir şekilde şaşırtmayı başardılar. Ne yapacağımı bilmiyorum mesela şu an, durduk yere RGB derdimiz oldu :)

Hocam vallahi sorunsuz çalışacağını söylediğinizde rahatlamadım değil. Aslında kasa içinde estetik kaygı çok gütmüyorum ama biri RGB biri siyah biraz garip olacak dediğiniz gibi. Bu yüzden uyumlu olsa da sanırım RGB'yi geri göndereceğim.

Yani gerçekten yine bir şekilde şaşırtmayı başardılar. Ne yapacağımı bilmiyorum mesela şu an, durduk yere RGB derdimiz oldu :)
@BerkayZ87 'nın dediği gibi. Ürünlerin içeriği aynı olduğu için %99 sorunsuz çalışacaklardır. Yani uğraşmak istemiyorsanız böyle kullanın.

Derseniz ki bu nasıl iş, biri yeşil pabuç biri kırmızı pabuç. O zaman iletişime geçip değiştirmelerini isteyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı