Crucial BX500 240GB vs Sandisk SSD Plus 240GB

Murat Koç

Kilopat
Makaleler
69
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Profil Kapağı
1523789582
Laptop için bir ssd bakıyorum aklımda bu iki ürün var. Okuma yazma hızları arasındaki fark benim için önemli değil. Bu ürünlerden hangisi beni daha uzun süre götürür? Bu benim için önemli. Crucial markasını daha önce hiç duymadım ancak kullananlar memnun. Sandisk zaten bilinen bir marka. Sizin tavsiyeniz ne olur?

Crucial Amerikalı, tanınan ve gayet iyi bir marka şüpheniz olmasın. SanDisk'in bir SSD modelini kullanmıştım sorun yaşamıştım, aynı şekilde USB belleğinde de sorun yaşamıştım o yüzden SanDisk markasını önermiyorum.

Crucial, Micron'un yan markası. Micron'da dünyanın en büyük RAM üreticilerinden birisi. WD ile Sandisk birlikte üretiliyorlar. Eğer ikisinin arasında kaldıysan Crucial daha mantıklı. Fakat ayrıyetten WD Blue almak daha mantıklı.

Sandisk SSD'lerin bu modeli toplama. Her üretim partisinde farklı yongalar kullanabildiği rapor edilmişti o nedenle internette aynı model ve kapasitesi farklı içeriğe sahip olabilir ve bu durumda test ya da problem raporları tutarsız olur. Ben uzak durmak niyetindeyim.
Buna karşın Crucial'ın bu modeli de en ucuz ve yavaş modeli. Eğer uzun vadeli bir model bekliyorsanız ama hız çok önemli değilse Crucial BX belki daha iyidir. Ancak ben paraya kıyıp Crucial MX500 alırdım uzun kullanım için ise 500GB olanını. Ben çok uzun süredir Crucial kullanıyorum. Daha önce de Sandisk kullandım. Onlarda da gayet iyi ürünler var bu arada ama Crucial 1 tık daha iyi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı