Çözüldü Crucial BX500 SSD Yavaş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

West61

Hectopat
Daha fazla  
Crucial BX500 SSD var. Fakat çok yavaş, benden kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bir dosya atarken 10 MB - 12 MB arası atıyor aldığımdan bu yana. Bunu nasıl düzeltebiliriz?

Çözüm
CrystalDiskMark testine göre SSD'de bir sorun yok. SSD'nizi SATA 2 portuna taktığınızdan ötürü düşük değerler alıyorsunuz. Ayrıca SSD aşırı dolu olduğunda da yazma hızı düşebilir.
Screenshot_34.png

Bu şekilde çıkan sonuç fakat ben bu değerlerin hiçbirini alamıyorum. Crucial yazılımını indirdim AHCI moduna alın diyor AHCI modu bu kadar etkiler mi?

Sorun düşük dosya yazma hızında değil. Yani testi yapar iken büyük bir dosya ile test edilmeli. O zaman hız düşüyor. Sıcaklık bende artıyor. Video attım seyredin. @tirabzonun_kaymagi
Bende 2 SSD var. Okumada sorun yok. Yani Crucial'dan Samsung'a dosya atar iken hızlı atıyor.

Arkadaşın durumu ise genel hız düşük. SATA2 gibi görünüyor. Ama SSD sorunlu olduğu için bendeki sorun çıkıyor. Hız git gide düşüyor.

Evet, bu. Burada SATA 2 gibi duruyor.

Disk nereye yazıyor? Nasıl denediniz? Dosya aktarımında diskin sıcaklığı nasıl?

SSD'den dosya alıp tekrar SSD'ye masaüstüne atıyorum. Sıcaklığı çok değişmiyor.

Sorun düşük dosya yazma hızında değil. Yani testi yapar iken büyük bir dosya ile test edilmeli. O zaman hız düşüyor. Sıcaklık bende artıyor. Video attım seyredin. @tirabzonun_kaymagi
Bende 2 SSD var. Okumada sorun yok. Yani Crucial'dan Samsung'a dosya atar iken hızlı atıyor.

Arkadaşın durumu ise genel hız düşük. SATA2 gibi görünüyor. Ama SSD sorunlu olduğu için bendeki sorun çıkıyor. Hız git gide düşüyor.

Ürünü Vatan Bilgisayar'dan almıştım 2020 şubat ayında almıştım garantiye mi göndereyim?

Evet, bu. Burada SATA 2 gibi duruyor.

Disk nereye yazıyor? Nasıl denediniz? Dosya aktarımında diskin sıcaklığı nasıl?

Evet baktım SATA0 SATA1 SATA2 olarak var hangisine takmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı