Crucial BX500 SSD'nin değerleri normal mi?

Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, elimde Crucial BX500 240GB SSD var. Yaklaşık 4 aydır kullanıyorum. CrystalDiskMark ile okuma/yazma hızına bakmak istedim ve aldığım sonuç bu oldu; SSD'nin %88'i dolu bu arada.

ssd.png

Nasıl değerler?

ssd.png

Sağlığı da bu.

Arkadaşlar Momentum Cache adlı bir şeyi çalıştırdıktan sonra SSD 980 Pro'ya döndü.
İnanılmaz hızlı şuanda. Bunun bir yan etkisi var mı? Çok RAM tüketiyor diye gördüm ama bende 16 GB RAM olduğu için sıkıntı yaratacağını sanmıyorum. Değerlerim bunlar;
Eki Görüntüle 789302
Ne yaptın hocam o hız ne öyle? 2 günde cihazın ömrünü tüketme.

Ne yaptın hocam o hız ne öyle? 2 günde cihazın ömrünü tüketme.
Bakacağım hocam, 1 hafta kullanacağım sonra SSD'nin sağlığı düşerse kapatırım.
Samsung Rapid Mode gibi bir şey sanırım, RAM'in önemli bir kısmını önbelleğe alıp çalışıyor, SSD'yi biraz fazla yorar, kesintilerde veri kaybına yol açabilir. Dezavantajları bunlar.
Tamamdır teşekkür ederim. O zaman bundan sonra bilgisayarı tüm programları kapattıktan sonra kapatacağım. Veri kaybı olmasın diye.

Hocam SSD kronik sorunlu. İlk aylarda çok bir belirti göstermiyor. İleriki aylarda gösteriyor. Aynı SSD'yi kullanıyorum. İlk aylarda sorun yoktu. Ancak şuan GTA 5'te en ufak şeylerde bile donma, ve arabayla hızlı giderken yolun, binaların yüklenmemesi gibi sorunlar yaratıyor. 9-10 aydır kullanıyorum sağlığı %90. Test yaptığımda okuma 450 yazma 400 civarı çıkıyor. GTA 5'te araba sürerken test yaptığımda, okuma 200, yazma 70-100 çıkıyor. Ve ısınıyor. Isınmaya bağlı okuma-yazma hızı düşüşü var. İleride daha çok sorun yaratabilir. 2. bir SSD almanızı, ve BX500'de sadece fotoğraf video gibi şeyler bulundurmanızı, oyunları, uygulamaları diğer alacağınız SSD'ye aktarmanızı öneririm. Veya garantiye gönderin.
Crucial Storage Executive ile sağlığını kontrol edin, varsa Firmware güncellemesi yapın. Crucial BX500'ün kronik sorunu ısınması, ısındığından dolayı düşük performans ve sağlık düşüşü yaşanıyordu. Firmware güncellemesi yaparsa çözülür büyük ihtimalle.
Aynı SSD'yi kullanıyorum hocam. Firmware güncel. Self-test yapmıştım. Sorun yok çıkmıştı. Ancak mesajımda yazdığım gibi hala sorunları var.

Yeni konular

Geri
Yukarı