Crucial P5 Momentum Cache desteklemiyor gözüküyor

hanxhanx

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Crucial P5-500 GB versiyonunu ASUS ROG STRIX G712LV model bilgisayarıma taktım ve 2 sorunla karşılaştım.

Bu ürünün Momentum Cache desteklediğini biliyorum fakat bende desteklenmiyor olarak gözüküyor.

Sizce bunun nedeni nedir? Güncelleme kontrolü yaptım, güncel gözüküyor. Storage Executive programı da güncel sürümü.
Merhaba, sorun için Crucial müşteri hizmetleri ile görüştüm, Verdikleri cevap şu şekilde oldu.

Depending on the nature of the error, there may be multiple fixes or workarounds. Here is a list of things you can check that may resolve problems with Storage Executive
Best performance on windows boot drive only
Not supported by RAID
Use AHCI mode
Ensure all system drivers are up to date
Don't use with other RAM caching solutions
Uninstall/Reinstall Storage Executive

Anladığım kadarıyla sorun Sata Ayarları ile ilgili. Bende Intel RST Premium With Intel Optane System Accelerat seçili.

Önerilerde AHCI modunun kullanılmasını istiyorlar. AHCI modunu seçtim, fakat windows açılmadı, BIOS'dan sonra devamlı reset attı.

Bu ayarı yapabilmek için, AHCI moduna alıp sonrasında tekrar format atmam mı gerekiyor? Zaten Raid yapmayacağım, AHCI'ye geçmem bir şey kaybettirir mi bana?
Not: Sata Configuration modunu ACHI'ye aldıktan sonra düzeldi.

Direk ACHI moduna alırsanız sistem açılmayacaktır 2-3 kez restart attıktan sonra onarım sayfasına giriyor. Onarım sayfasından Güvenli Modda bir kez açıp kapatırsanız, otomatik ACHI moduna geçiyor.

Dosya Ekleri

• momentum ache.JPG
    momentum ache.JPG
    78 KB · Görüntüleme: 35
  • benchmark.JPG
    benchmark.JPG
    47,6 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı