Crucial P5 soğutucusuz çok ısınır mı?

Daha fazla  
Asus TUF B460 Plus anakartım var. Anakartta M.2 SSD soğutucusu bulunmuyor. Crucial P5 500GB M.2 SSD alacağım soğutucusuz çok ısınır mı, bir sıkıntı çıkarır mı? Şimdiden teşekkür ederim.

NOT : Oyun yüklemesi yapmayacağım. C diski olarak kalacak. İşletim sistemi , ofis uygulamaları ve Discord gibi programlar olacak. Edge'de indirmeler de C diskinde onun dışında oyun falan kurmuyorum.

ASUS TUF B460 Plus anakartım var. Anakartta M.2 SSD soğutucusu bulunmuyor. Crucial P5 500GB M.2 SSD alacağım soğutucusuz çok ısınır mı, bir sıkıntı çıkarır mı? Şimdiden teşekkür ederim.

NOT: Oyun yüklemesi yapmayacağım. C diski olarak kalacak. İşletim sistemi, ofis uygulamaları ve Discord gibi programlar olacak. Edge'de indirmeler de C diskinde onun dışında oyun falan kurmuyorum.

Bir sorun olacağını sanmıyorum. Eğer içiniz rahat etmezse harici SSD soğutucular var onlardan alabilirsiniz.

Laptopta kullanıyorum, boşta 50–55 derece, yük altında(sürekli veri transferi sırasında) 70 dereceyi gördüm. 76 derece tehlikeli sıcaklık sınırı. 81 ise kritik. Birkaç kez doldur boşalt yaptım ancak bu sıcaklıklara hiç ulaşmadı. Havalandırması iyi olan bir kasaya sahipseniz biraz daha serin çalışır muhtemelen. Bende heatsinke çok yakın duruyor, arada pek boşluk yok.
IMG_20210723_173121.jpg

Ayrıca UPS kullanıyorsanız Momentum Cache özelliği ile epey hızlandığını söyleyebilirim. Bir aylık kullanım sonrası sıralı yazma hızı 2600/2800 MB/s seviyesine düşse de Momentum Cache özelliği ile vaadedilen hızların üzerine çıktım. Soğutuculu kullanma şansınız varsa öneririm. Kontrolcüsü iyi ancak kesinlikle firmware güncellemesi gerekiyor.

Hızı testi ile ilgili açtığım konuya bakabilirsiniz;

Asus TUF B460 Plus anakartım var. Anakartta M.2 SSD soğutucusu bulunmuyor. Crucial P5 500GB M.2 SSD alacağım soğutucusuz çok ısınır mı, bir sıkıntı çıkarır mı? Şimdiden teşekkür ederim.

NOT : Oyun yüklemesi yapmayacağım. C diski olarak kalacak. İşletim sistemi , ofis uygulamaları ve Discord gibi programlar olacak. Edge'de indirmeler de C diskinde onun dışında oyun falan kurmuyorum.
B350 Gaming Pro Carbon anakart kullanıyorum, termal ped bulunan bir metal plakayla beraber boşta 55 derece, oyun esnasında da 67 derecelerde oluyor.
70 derecenin üzerine çıkmadığı sürece sorun yok. Eğer çıkarsa SSD performansını düşürmeye başlar. Anakartın tasarımcısı SSD slotunu ekran kartının altına koyduğu için ekran kartının sıcaklığından etkilendiğini de eklemek isterim.

Yeni konular

Geri
Yukarı