Crucial SSD düşük hız

daszeuthssz

Centipat
Selamlar Technopat üyeleri,
Hali hazırda kullanmış olduğum bir adet 120GB'lık Crucial SSD mevcut. Son günlerde performansı gittikçe düşmeye başladığı için içerisindeki Windows'u formatlayıp hdd'den devam etme kararı aldım. Lakin yedek disk olarak kullanmak istediğimde içerisine dosya atabiliyorum ama şöyle bir sorun var, disk olması gerekenden çok yavaş çalışıyor, Crystaldisk ile test etmek istediğimde de test başlamıyor. Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• resim_2021-02-15_150625.png
    resim_2021-02-15_150625.png
    224,6 KB · Görüntüleme: 44
Şu yazılımla test yapar mısınız? Testi yaptığınız diski doğru seçtiğinize dikkat edin. Crucial SSD D: diski ise üstten seçmeyi unutmayın.

Şu yazılımla test yapar mısınız? Testi yaptığınız diski doğru seçtiğinize dikkat edin. Crucial SSD D: diski ise üstten seçmeyi unutmayın.
Hemen deniyorum.
Bu şekilde:

Dosya Ekleri

• resim_2021-02-15_151646.png
    resim_2021-02-15_151646.png
    33,6 KB · Görüntüleme: 40
Ne kadar dolu? SSD ölmüş gibi gözüküyor. Bir de CrystalDiskInfo ekranı paylaşır mısınız?

Ne kadar dolu? SSD ölmüş gibi gözüküyor. Bir de CrystalDiskInfo ekranı paylaşır mısınız?
CrystalDiskMark başlamadığına göre geçici dosyaları oluşturamıyordur. Bundan SSD doludur diye tahmin ediyorum. SSD'nin hızı bu kadar düşemez normalde. 😳 James Donkey'de bile en fazla 180 falan gördüm.

SSD komple boş şu an, diskpart ile formatlamıştım acaba orada oluşan bir hata yüzünden olmuş olabilir mi? NTFS formatında formatlandı.
CrystalDiskMark başlamadığına göre geçici dosyaları oluşturamıyordur. Bundan SSD doludur diye tahmin ediyorum. SSD'nin hızı bu kadar düşemez normalde. 😳 James Donkey'de bile en fazla 180 falan gördüm.
Bu şekilde de hataları mevcut HDTune'da

Dosya Ekleri

• resim_2021-02-15_153110.png
    resim_2021-02-15_153110.png
    72,6 KB · Görüntüleme: 23

Yeni konular

Geri
Yukarı