Crucial SSD'lerde Momentum Cache özelliği

Mehmet Demirr

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler,

Bugün Crucial Storage executive programına bakarken momentum cache özelliği dikkatimi çekti. Özelliği açtığımda ise uygulama bilgisayarı resetledi, bilgisayar açıldığında ise hız testi yapmak istedim bayağı fark olduğunu gördüm. Testlerin fotoğraflarını paylaşacağım, bu fark nasıl böyle olabiliyor? Sürekli açık tutmanın zararı var mıdır?

Not: BX500 SSD'ye sahibim, anakartım SATA 3 Gb/s destekliyor ve IDE üzerine kurulu.

Dosya Ekleri

• Momentum Cache.PNG
    Momentum Cache.PNG
    12,7 KB · Görüntüleme: 306
  • normal.PNG
    normal.PNG
    11,2 KB · Görüntüleme: 286
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu özellik aynı Samsung SSD'lerde ki RAPID modu gibi sistem belleğini kullanarak SSD'nin hızını artırıyor. Lakin güç kesintilerinde veri kaybı gibi dezavantajları var.

Bu arada ben Crucial'ın yazılımı ile ilgili bir yazı hazırlıyorum. Orada bu görselleri kullanabilir miyim Momentum Cache özelliğini göstermek için?

Hocam bu özellik aynı Samsung SSD'lerde ki RAPID modu gibi sistem belleğini kullanarak SSD'nin hızını artırıyor. Lakin güç kesintilerinde veri kaybı gibi dezavantajları var.

Bu arada ben Crucial'ın yazılımı ile ilgili bir yazı hazırlıyorum. Orada bu görselleri kullanabilir miyim Momentum Cache özelliğini göstermek için?
Teşekkürler cevabınız için sonradan araştırma yaptığımda pek güvenilir olmadığını anlayıp kapattım bu özelliği.
Tabii ki kullanabilirsiniz ama bu verilerin SATA 3 Gb/s olduğunu belirtmenizde fayda var.

Hocam bu özellik aynı Samsung SSD'lerde ki Rapid modu gibi sistem belleğini kullanarak SSD'nin hızını artırıyor. Lakin güç kesintilerinde veri kaybı gibi dezavantajları var.

Bu arada ben Crucial'ın yazılımı ile ilgili bir yazı hazırlıyorum. Orada bu görselleri kullanabilir miyim momentum cache özelliğini göstermek için?

Hocam benim laptoptada bu özelliği açtım pil 0'a inerse ne gibi bir veri kaybım olur.

Geri
Yukarı