Crucial SSD'lerde momentum cache özelliği

Yanlış hatırlamıyorsam Momentum Cache RAM'de bir miktar bellek ayırıyor ve onu önbellek olarak kullanıyor. Bu hız açısından çok iyi ama bilgisayara zarar vermese bile SSD'yi etkileme olasılığı var.

Oyun olarak FPS artışı yaşamazsın ama diyelim oyuna 20 saniyede giriyorsan 13 saniyede girersin. ( Oyun SSD'ye kurulu olmalı. )

Yanlış hatırlamıyorsam momentum cache RAM'de bir miktar bellek ayırıyor ve onu önbellek olarak kullanıyor. Bu hız açısından çok iyi ama bilgisayara zarar vermese bile SSD'yi etkileme olasılığı var.

Oyun olarak FPS artışı yaşamazsın ama diyelim oyuna 20 saniyede giriyorsan 13 saniyede girersin. ( Oyun SSD'ye kurulu olmalı. )

Peki PC'ye zarar verir mi Windows hızlanırmı aklında bulunsun SATA 2 bağlı.

Peki PC'ye zarar verir mi Windows hızlanırmı aklında bulunsun SATA 2 bağlı.
Tabi hızlanır. Sonuçta RAM'leri kullanıyorsun RAM'ler çok hızlıdır. Ama depolama yapamazlar bu yüzden ani elektrik kesintilerinde veri kaybı yaşayabilirsin. Bilgisayara zarar vermez ama SSD'yi bilmem.

Windows SSD'de ise tabi hızlanır.

Tabi hızlanır. Sonuçta RAM'leri kullanıyorsun RAM'ler çok hızlıdır. Ama depolama yapamazlar bu yüzden ani elektrik kesintilerinde veri kaybı yaşayabilirsin. Bilgisayara zarar vermez ama SSD'yi bilmem.

Windows SSD'de ise tabii hızlanır.

Ben çoğunlukla D diskine kurulum yapıyorum programları o veriler kaybolur mu?
8 GB RAM var bilgisayarımda önerir misiniz?

Son düzenleme:
Ben çoğunlukla D diskine kurulum yapıyorum programları o veriler kaybolur mu?
8 GB RAM var bilgisayarımda önerir misiniz?
D diskinde yüklü ise bir şey olmaz. Ama aynı zamanda hızlanmada olmaz. C diskinde kurulu olması gerek.

8GB RAM'in muhtemelen küçük bir kısmını alacak. Ya Drop yiyeceksin ya da bir sorun olmayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı