Elektronik Cruical 1TB Harici SSD 1329TL

Çok iyi fiyat. Aldım bir tane. Geçenlerde yine böyle bir fırsat olmuştu ama kaçırmıştım, taşınabilir bir SSD gerekiyordu zaten.

Maalesef içinden USB-C'den USB-A'ya dönüştürücü kablo çıkmıyor. Bu nedenle Ugreen marka dönüştürücüyü Amazon'dan sipariş verdim. TR'de olmadığından yurt dışından gelecek. TR'de satılan adaptörler aşırı kalitesiz ve USB 2.0 genelde. USB 3.0 dönüştürücüler var ancak stabil olacak şekilde 3.0 veren, ömürlük, kaliteli bir adaptör bulamadım. Bu da ekstradan 250 liraya mâl oldu ama SSD haricinde de kullanacağım bir ürün olmasından dolayı sorun değil.

Çevirici işte ne kalitesi bekliyorsnuz çip yok bir şey yok içinde karbon fiber mi olsun? Kodmax da var hakikik USB3 destekli 30₺ gibi bir şey. Ama bende aradım bekledim uzun süre hakiki USB3 destekli ucuza alabilmek için. SSD de ısınma endişesi son derece yersiz bir şey.

Çevirici işte ne kalitesi bekliyorsnuz çip yok bir şey yok içinde karbon fiber mi olsun? Kodmax da var hakikik USB3 destekli 30₺ gibi bir şey. Ama bende aradım bekledim uzun süre hakiki USB3 destekli ucuza alabilmek için. SSD de ısınma endişesi son derece yersiz bir şey.
Evet çip kalitesi önemli çünkü kalitesiz Türk malı ürünlerdeki çipler pek iyi değil kendi arayüzüne uygun slotlar harici 2.0 veriyor 3.0 yazsa bile. Ugreen çipleri daha stabil gördüğüm kadarıyla. Çipsiz kablo dönüştürücüleri zaten hiç almam elbette.

Son düzenleme:
Evet çip kalitesi önemli çünkü kalitesiz Türk malı ürünlerdeki çipler pek iyi değil kendi arayüzüne uygun slotlar harici 2.0 veriyor 3.0 yazsa bile. Ugreen çipleri daha stabil gördüğüm kadarıyla. Çipsiz kablo dönüştürücüleri zaten hiç almam elbette.
Konuyu hiç anlamamışsınız TYPEC usb3 dönüştürmek için çip gerekmiyor

Geri
Yukarı