Cryengine 2 ile Bilgisayar oyunu yapmak

• Konuyu başlatan pompom3535
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 3B
P

pompom3535

Ziyaretçi
Arkadaşlar, ben bilgisiyar oyunu yapmak istiyorum. Cryengine 2'yi indirdim hata veriyor açılmıyor. Hangi programla oyun yapabilirim ve oyunu yaptığımda firmalara oyunu sunmak için benim para mı vermem lazım?

Hatanın ne olduğunu yazman gerekli. Oyun yapmak kolay iş değildir. CryEngine 2 gibi bir programla hazır üzerine kurulu basit bir oyun yapabilirsin. Zaten her şeyi hali hazırda eline veriliyor. Senin yapman gereken birkaç şey eklemek...

Arkadaşlar, ben bilgisiyar oyunu yapmak istiyorum.Cryengine 2 yi indirdim hata veriyor açılmıyor.Hangi programla oyun yapabilirim ve oyunu yaptığımda firmalara oyunu sunmak için benim para mı vermem lazım?
Senin kastettiğin Cryengine 2 aslında Crysis 1 oyununun Mod SDK'sı ve bu programla tamamen kendi oyununu yapamazsın. Yapabileceğin en fazla şey: Crysis oyunundaki objeleri kullanarak bir bölüm tasarlamak olacaktır. Tamamen Kendi oyununu yapmak istiyorsan UDK (unreal development kit), unity 3D veya CRYENGINE 3 Free SDK'yı kullanman gerek. Eğer gerçekten bir oyun yapımcısı olmak istiyorsan ve bu konuda kendine güveniyorsan, benim 10-11 kişilik bir ekibim var, yakın zamanda Cryengine 3 kullanarak kendi oyunumuzu yapmaya başlayacağız. İstersen sen de bize katılabilirsin. Sana gerekli yardımlarda bulunuruz. Facebook'tan bana ulaşabilirsin. İsmim: Mustafa Can Bolel. Zaten profil remimde cryengine 3'ün sembolü var. Rahatlıkla bulabilirsin beni :D

Dün HD 5670 ile Far Cry 3 oynayabilir miyim diye soru soruyordun, bugün CryEngine 2 indirdin, oyunu yaptın, üstüne bir de satıyorsun.

Oyun yapmak Crack kopyalamaya benzemez! Hayatında bi kere bile korsan indirip oynadığın oyunu kimler yapmış merak ettin mi? Hayatında bi kere orijinal oyuna para verdin mi ki yaptığın oyunu satacak adam arıyorsun?

Hayatında kendin orijinal oyun almadın, ama oyun yapıp satıp para kazanacaksın.

Daha da vahimi, korsan indirip oynadığın oyunu yapanlara gram saygın yok, bi kere bile araştırmamış kim yapıyor bu oyunu diye.

Hala bi kişinin oturup PC başına oyun yaptığını zannediyorsunu. Adamlar Far Cry için adaya gidip yaprakların fotosunu çektiler.

Recep Baltaş her şeye ters cevap verip kızıyorsunuz. Benim orijinal oyun alıp almadığımı nerden biliyorsunuz? Yazımı düzgün okumadınız mı firmalara oyunumu sunabiliyoruz mu diye sordum ? Siz satmaktan söz ediyorsunuz. Sen Level'de editör olmadan önce napıyordun? Sanki sen doğar doğmaz her şeyi biliyor olarak doğdun böyle cevaplar veriyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı