Çözüldü CRYPT32.dll bulunamadı hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Kemalettin01

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar, bugün oyundayken bilgisayar hata verdi ve kapandı. Geri açtığımda disk hataları onarılıyor dedi ve 1 saatin ardından açıldı. Ancak Steam, Discord, Spotify ve birçok programda bu hatayı aldım. SysWOW64 içinde bu DLL'nin yok olduğunu fark ettim. DirectX kurmam düzeltir mi? Diye deneyecektim ancak onu çalıştırırken bile bu hatayı aldım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran Alıntısı.PNG

Çözüm

Şimdi oldu galiba
Evet, oldu.

Son zamanlarda Kayıt defteriyle oynadın mı?

CMD'ni yönetici olarak çalıştır:
Kod:
sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
Bu komutların çıktısı nedir?

Ve bir de disk hatası yüzünden olmuş demişsin. Kaliteli bir AV yazılımı ile sistemi tam tarama yapmanı öneririm.

@Enes3078
SFC'nin bunu çözeceğini az buçuk tahmin ediyordum zaten 😅 Yanılmıyorsam bu DLL ve disk hataları ile ilgili bir şey okumuştum, bakayım dedim. Sorunun çözülmesine sevindim.

Ekran Alıntısı.PNG

İlk çıkan sorun buydu bundan sonra açtığımda Disk onarımı yaptı sonra da o hata gelmişti
Yeniden başlatma hatası verirken mavi ekran mı aldın? Ben diskinize sağlık testi de yapın derim. Çünkü bir şeyler o dosyayı bozuyor.
Tabii mavi ekranı ise ve içeriği görmedn tahmi yürütmek zor.
Testi nasıl yapabilirim

Testi nasıl yapabilirim?
Bununla Error Scan kısmında test yapın. Quick scan özelliğini de kapatın. Daha sonra ekran görüntüsünü atın buraya.
Bu yazılımla. Ve mavi ekran almışsınız tahmin ettiğim gibi. Onun da minidump dosyasını paylaşınız.

Bununla Error Scan kısmında test yapın. Quick scan özelliğini de kapatın. Daha sonra ekran görüntüsünü atın buraya.
Bu yazılımla. Ve mavi ekran almışsınız tahmin ettiğim gibi. Onun da minidump dosyasını paylaşınız.
İlk attığınız link açıldığı gibi kapanıyor ve tepki vermiyor. Minidump dosyasını az sonra atacağım

Minidump klasörü içinde hiçbir dosya yok

Merhabalar. Bi oyunu açarken "oyun.exe" çalışmayı durdurdu hatası alıyorum. Bu sistemimle ilgili bir sorun mu, yoksa Hata raporu oluşturup konu mu açmalıyım?
Hata raporu oluşturup, konu açmak daha sağlıklı. Herkesin bilgisayarı farklı sonuçta.
Minidump klasörü içinde hiçbir dosya yok.
Bunu denedin mi peki? CCleaner gibi temizleyici yazılım ve antivirüs kullanıyor musun?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı