CryptoLocker virüsü Not : (Bir Şirket Batabilir)

Bizde o yüzden sosyal ailesi olarak o alışkanlığın zararlarını göstererek daha güncel sisteme terfi etmelerini sağlıyoruz. İster isteyerek ister zorla :) Daha yeni üyesiniz, takip etmediyseniz yönetimin eski os'lara verdiği cevapları gözden geçirirseniz bu durumun ne kadar gerekli olduğunu görebilirsiniz.
Dediğim yöntemleri deneyip istediklerimi yakın zamanda paylaşırsanız iyi olur.

Murat bey öncelikle ilginiz için cok tesekkür ederim. Vermis olduğunuz linklerdeki uygulamaları denedim fakat bir sonuca ulaşamadım. Dosyalar nasıl sifrelendiyse bir türlü açılmıyor. IDTOOL adlı uygulamayı XP sürümde çalıştıramadım. İnternette kendi yaptıgım araştirmalara göre güncel olarak bu virüse yakalanan pek az kisi var. Bunlardan biride benim müşterim :)
Yani güncel türevi çözmek için seferber olmus çok az kullanıcı var. Çoğu çözüm yolu olarak belirtilen çok fazla fake uygulama bulunmakta. Zannedersem bu şu anlık bizim çözebileceğimiz bir sorun degil.

Sizden son olarak istegim Fidye ödenirse eğer anahtar program elimize ulaşır mı? Yada dosyaları decryp etmenin kesin bir yolu var mıdır?

Sizden son olarak istegim Fidye ödenirse eğer anahtar program elimize ulaşır mı?
Kesin değil. Ulaşan var ancak onu ödemek demek daha çok bu türevin gelişmesine yardımcı olacağını unutmayın.
IDTOOL adlı uygulamayı XP sürümde çalıştıramadım.
Çalıştıramadımdan kastınız, aldığınız hata varsa bunları bildirirseniz yardımcı olalım. Türevin tanımı için dediğim programın çalışması lazım yada manuel incelemem lazım ki verdiğiniz dosyalar ana dosya değil çünkü içinde sadece zararlının şifrelediği dosyalar mevcut. Verdiğiniz link sadece işe yaradı tanımda ancak yeterli olmadı gördüğünüz gibi. Kullanıcıda TW varsa bir kontrol edeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı