Crysis 1 Remastered koşarken FPS düşüşü oluyor

İşletim sistemi
Windows 11

nickyneo

Hectopat
RAM
8gb
Ekran kartı
RTX3050
İşlemci
ryzen5 5600h
Merhaba öncelikle Crysis 1 Remastered indirdim. Sistemim gayet yeterli en yüksek ayarlarda 50-60 FPS oluyor. Ancak oyunu en düşük ayarlara alsam bile koşma (Shift) tuşuna bastığım an ve koşma durduğu an drop yiyorum. Çok rahatsız edici yani. Normal oyun sırasında bir şey yok koşarken neden böyle oluyor anlamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam RAM bana düşük geldi, ayrıca güç seçeneklerinden performans moduna aldınız mı?
Performans modunda evet ram düşük tamam ama sadece koşarken drop yemek garip bazı forumlarda oyunun optimizasyon sorunları olduğundan bahsetmiş ama..

RAM yükseltmesi yapmanız gerekiyor. RAM belleğinizi 16 GB bellek boyutuna yükseltin, ikincil bir slot ve destek varsa, 2x8 (mümkün ise aynı RAM'den alın) olacak şekilde yapın. Ayrıca, sıcaklıklar ne durumda?
Sıcaklıklara 70 civarı ama oyun ilk açılışından itibaren shift e bastığım gibi drop yiyorum zaten oyun ilk başta açılmamıştı daha önce konu açanlar uyumluluğu win7 ye çekin yazmışlar onu denedim oldu ama bu seferde işte drop sorunu çıktı

RAM yükseltmesi yapmanız gerekiyor. RAM belleğinizi 16 GB bellek boyutuna yükseltin, ikincil bir slot ve destek varsa, 2x8 (mümkün ise aynı RAM'den alın) olacak şekilde yapın. Ayrıca, sıcaklıklar ne durumda?
Ram yükseltmesi yaptım ancak durum yine aynı sanırım oyunda sıkıntı var. Crysis 2 yi yükledim durum yine aynı. İade edicem büyük ihtimal

Son düzenleme:
Remastered yüklemeseydim diye düşünüyorum şu an bende bendeki sistem ile RDR2 ultra ayarlarda 60-70 fps görüyor ama bu oyunda böyle olması ne bileyim yani...

Aynı sistemin 16 gb ram'lik versiyonuna sahibim. Aynı sorun bende de mevcut. Çözümü var mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı