İnceleme Crysis 1

Tuğra Akın

Decipat
Makaleler
13
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5 11400h Rtx 3060 6 Gb laptop
Crysis serisi benim için özel oyunlardan biridir ilk kez PC'de misafirlikte görüp "nee böyle şeyler de mi var" demiştim ve zar zor da olsa kendi PC'me indirmiştim. zamanına göre çok iyi bir PC sahibi olduğumdan dolayı rahatça oynamıştım. öncelikle şunu söyleyeyim bu oyun aslında güzel bir oyun değil.
Zamanında grafikleri çıtayı arşa çıkardı bu sayede bayağı konuşuldu fakat o zamanda bile çok sevmemiştim hatırlıyorum.
Çünkü aksiyonu çok fazla tekrarlıyor ilk 2-4 saat eğlenip sonra sıkılıp bırakıyorsun.
Oyunun Türkiye'de çok sevilmesinin nedenlerinden biri Türkçe dublaj olması.
Ve evet bu konuda gördüğüm en iyi oyun dublajları arasında yer alır.
Hikayesini de pek beğendiğimi söyleyemem pek de bir olayı yok ve zaten rakipleri olan Call of Duty gibi serilere kaybetmesinin nedenlerinden biri de bu.
Oyun tekrar ediyor hem de çok ama oynanır mı bence oynanır. şimdi 4. oyunu geliyor ve ben neden bilmiyorum ama bu oyunu çok bekliyorum. çocukluğumun en özel oyunlarından birinin devam etme haberi hoşuma gitti.

Puanım: 69/100

(Kişisel bir görüştür)

Son düzenleyen: Moderatör:
Crysis serisi benim için özel oyunlardan biridir ilk kez PC'de misafirlikte görüp "nee böyle şeyler de mi var" demiştim ve zar zor da olsa kendi PC'me indirmiştim. Zamanına göre çok iyi bir PC sahibi olduğumdan dolayı rahatça oynamıştım. Öncelikle şunu söyleyeyim bu oyun aslında güzel bir oyun değil.
Zamanında grafikleri çıtayı arşa çıkardı bu sayede bayağı konuşuldu fakat o zamanda bile çok sevmemiştim hatırlıyorum.
Çünkü aksiyonu çok fazla tekrarlıyor ilk 2-4 saat eğlenip sonra sıkılıp bırakıyorsun.
Oyunun Türkiye'de çok sevilmesinin nedenlerinden biri Türkçe dublaj olması.
Ve evet bu konuda gördüğüm en iyi oyun dublajları arasında yer alır.
Hikayesini de pek beğendiğimi söyleyemem pek de bir olayı yok ve zaten rakipleri olan Call of Duty gibi serilere kaybetmesinin nedenlerinden biri de bu.
Oyun tekrar ediyor hem de çok ama oynanır mı bence oynanır. Şimdi 4. oyunu geliyor ve ben neden bilmiyorum ama bu oyunu çok bekliyorum. Çocukluğumun en özel oyunlarından birinin devam etme haberi hoşuma gitti.

Puanım: 69/100

(Kişisel bir görüştür)

Hocam neden 68 değil neden 70 değil neden 69?

Hocam neden 68 değil neden 70 değil neden 69?

Çünkü benim için 70 kötü demek bu Crysis 1 benim için biraz daha kötü ama çok da kötü değil ondan dolayı 69 yazdım neden 68 değil bunun da cevabını öğrenmiş oldunuz.

Call of Duty gibi serilere kaybetmesinin nedenlerinden biri de bu.

Ortada bir kaynak yok ve böyle bir şey diyorsun. Kaynağın varsa atarsan bakalım. Hikayesinin çok kısa sürdüğü konusunda da haklısın ve 1. oyunu 2007'de çıktı. Tekrardan da hatırlatayım dedim, o dönemin şartlarına göre değerlendir.

Oyun zaten maksimum 10 saat sürüyor :D Tekrara sarmadan bitiyor işte oyun, ne istiyorsun daha?

Ortada bir kaynak yok ve böyle bir şey diyorsun. Kaynağın varsa atarsan bakalım. Hikayesinin çok kısa sürdüğü konusunda da haklısın ve 1. oyunu 2007'de çıktı. Tekrardan da hatırlatayım dedim, o dönemin şartlarına göre değerlendir.

Oyun zaten maksimum 10 saat sürüyor :D tekrara sarmadan bitiyor işte oyun, ne istiyorsun daha?

Hocam ne yaşıyorsunuz siz ilk okul bilginizle okuma yazma yok sanırsam kişisel görüş yazılmış oraya.

Oyun zaten maksimum 10 saat sürüyor :D tekrara sarmadan bitiyor işte oyun, ne istiyorsun daha?

Rakibi olan Call of Duty 4 oyunu o sıra Modern Warfare 7 milyon adet sattı Crysis ise kopyalar dahil 1.5 milyon adet sattı.

Kaynak: Google.
Crysis serisinin toplamı Call of Duty 4 Modern Warfare kadar satmamıştır hocam ne yaşıyorsunuz.

Ve de zaten o zamanda ile oyunu sevmediğimi söyledim? Okumadan yazmayınız lütfen.

Koskoca Crysis 1'e 69 ayıptır.

Koskoca dediğiniz oyunun klasik bir FPS oyunundan farkı yok evet kendi yılına göre çok iyi grafiklere sahip fakat ben bunu umursamıyorum inan bu serinin haterı değilim hatta benim için çok özel bir oyun fakat kabul etmek lazım bu oyun Türkçe dublaj olmasa ve grafikleri yılına göre güzel olmasa gerçekten "koskoca" oyun denmezdi "bence" büyük ihtimal çoktan unutulup giderdi ki bence hikaye olarak da zayıf bir oyun ilk oyun daha çok aksiyon ağırlıklı asıl hikaye 2-3 üncü oyunlarda anlatılıyor denebilir.
Ama bu inceleme yazdıktan sonra benim de aklıma geldi 69 gerçekten az gibi düzeltip 73-75 olabilir.

Crysis Serisi Hayatımın oyunudur kaç kez bitirdim ve hiçbir zaman sıkılmadım yaklaşık 10 kez bitirmişimdir Remasterd ve Normal serilerini oynadım Crysis 4'ü beklıyorum heyecanla oynamayanlar varsa oynayın

Crysis serisi hayatımın oyunudur kaç kez bitirdim ve hiçbir zaman sıkılmadım yaklaşık 10 kez bitirmişimdir remasterd ve normal serilerini oynadım Crysis 4'ü beklıyorum heyecanla oynamayanlar varsa oynayın.

Bütün seriyi bende bitirdim 3.oyun ile beraber tekrardan Crytek yükselirse çok güzel olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı