Crysis 2 - Crysis 3 Oyundan Atma

alicansaglam

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar benzer bir konuyu daha önce de açmıştım ama şimdi durum biraz daha farklı.

Sorun:

Crysis 2 ve 3 oyunlarına sahibim. Her şeyden önce bunların ikisi de orijinal. Zaten beni en çok üzen durum da bu...

Oyunları açıyorum sorun yok. Açtıktan 5-10 dk sonra oyundan atıyor ikisi de... Başka oyunlarda var mı demeyin çünkü başka bir oyun oynamıyorum. BF3 var ama onun da online sorunlu internetim akkya takılınca sürekli bağlantı kopuk hatası veriyor.

İşin garip yanı şu, crysisleri oynarken aniden görüntü siyah ekran oluyor. Sesler telsiz konuşmaları vs devam ediyor. Bu esnada hiçbir şeyi ellemiyorum. Ardından Windows 8 kilit ekranı geliyor. Ardından siyah ekranda kalıyor. Sonra oturumu kapatıp açarak düzeltebiliyorum ancak. Kilit ekranının gözükmesi kafamı kurcalıyor. Acaba ekran kartında bir sorun mu var diyorum.

Daha önce bu iki oyunu da defalarca bitirdim. Online ve ofline saatlerce oynadım bana mısın demedi. Ama şimdi böyle bir hata var. Çamur atmıyorum ama bu oyunları windows 7 ultimate da defalarca bitirdim. Windows 8 ile bazı şeyler değişti. Dediğim gibi çamur atmıyorum olan şeyleri söylüyorum.

Ayrıca hemen aklınıza gelecektir. Ben söyleyeyim. AMD sitesini sürekli kontrol ediyorum, en son çıkan beta sürücüleri bile yüklüyorum. Şuanda da güncel...
Geriye kalanları sağ olsun windows 8 hallediyor. Kontrol ediyorum gereken tüm parçalara el atmış...

Origine gelince origin zaten kendini güncelliyor yani bana bırakmıyor güncelleme işlemini. Sadece oyunları soruyor güncelleyelim mi? diye...

Windows 8'den son derece memnunum gerek açılışı gerekse arayüzü gayet iyi. Umarım sistemle alakalı bir durum yoktur.

Sistem:

• İntel Pentium Dual Core 2.5GHz İşlemci
  • AMD Radeon HD5670 Ekran Kartı
  • 4GB DDR2 Bellek
  • Windows 8 Pro 64 Bit İşletim Sistemi

Pentium işlemci ve HD5670 ile Crysis oynamayı nasıl başardın. Bence bir ödülü hak ettin. İlk önce Speecy gibi bir programla işlemci ve ekran kartının ısılarını oyunu oynarken kontrol et. Çok büyük ihtimalle ısı yapıyor olabilir. Bir de kasanın içini aç ve güzel ve titiz bir şekilde tozları temizle. Termal macunu yenile. Sonra bir daha dene bakalım. Isıdan kaynaklı olabilir.

Crysis2 yi dx11 güncellemesi olmadan fullde oynuyordum. O güncelleme gelince düşüğe aldım.

Bu sistemle ikisinide düşük grafiklerde (hoş crysisin ölü grafiği bile bir çok oyunu yer) oynuyorum. Şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım. Termal macun şart oldu bencede fanlari bir kontrol etmeyi düşünüyordum zaten. İlgin için teşekkür ederim. Başka önerilerin varsa duymak isterim.

Ayrıca şunu da belirteyim, crysis3 açılırken fac seslerini dinlediğim zaman normal boşa göre hatsafhaya çıkıyor. Ama daha önce saatlerce oynadım tık yok şimdi böyle bir sorun var. Anlamadığım nokta bu.

Belkide ömürleri artık sona geliyordur. Sınavlara hazırlandığım için yeni bir pc de toplamak istemiyorum. Bu da kafa dağıtmak için iyi oluyor.

Bana ekran kartı sorunu gibi geldi açıkçası. Ekran kartının aşırı ısınması olabilir. İşlemci de pek pekin değil. Onun da ısılarını kontrol et. Ayrca oyun çökünce Olay Günlüklerine bakar mısın.

Eve gidince bakıp resimlerim hataları. . Ona bakmak aklıma gelmedi hiç. İşlemci için bi fan alıp macunu yenilemeyi düşünüyorum. Kasada Ekran kartına paralel bir ızgara var orayada bir fan taksam kkısa vadede çözüm olur herhalde.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı