Çözüldü Crysis 2 gamepad görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Noah.Clark

Decapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 3 2200G 12 GB Ram 120 GB SSD 1.5 TB HDD
Meslek
Bilgisayarcı
Elimde 100 liralık bir gamepad var, marka ve modeli platoon pl-2525. birçok oyunda X360ce ile tanıttım oynayabiliyorum fakat Crysis 2 de bir türlü çalıştıramadım geceden beri uğraşıyorum artık çıldırmak üzereyim Xpadder'da denedim fakat onu kurmaya çalışırken donup kalıyor yani o da olmadı.

Çözüm
Herhangi bir şekilde Gamepad'i görmeyen bir oyunun exe'sinin bulunduğu dosyaya linkte verdiğim programı dosyalarıyla birlikte atıyoruz ve çalıştırıyoruz. Sonrasında ise Gamepad'in düzgün çalışıp çalışmadığını görmek için "XinputTest.exe" yi çalıştırıyoruz. Hepsi bu kadar, eğer hata verirse Gamepad'i çıkarıp oyuna girin ve ondan sonra takın.
Başka bir forum sitesinde bulduğum gamepad yazılımı indirip oyunun klasörüne attım ve yazılımı çalıştırdım. Ancak o şekilde çözüldü sorun. Bir problem teşkil etmeyecekse eğer forum sitesinin linkini buraya bırakabilirim.

Başka bir forum sitesinde bulduğum gamepad yazılımı indirip oyunun klasörüne attım ve yazılımı çalıştırdım. Ancak o şekilde çözüldü sorun. Bir problem teşkil etmeyecekse eğer forum sitesinin linkini buraya bırakabilirim.
Forum sitesinin bağlantısını bırakmak yerine kullandığınız yazılımı da direkt olarak paylaşabilir ve çözüm için hangi adımları uyguladığınızı yazabilirsiniz. Denemek isteyenler de bu şekilde deneyebilirler.

Herhangi bir şekilde Gamepad'i görmeyen bir oyunun exe'sinin bulunduğu dosyaya linkte verdiğim programı dosyalarıyla birlikte atıyoruz ve çalıştırıyoruz. Sonrasında ise Gamepad'in düzgün çalışıp çalışmadığını görmek için "XinputTest.exe" yi çalıştırıyoruz. Hepsi bu kadar, eğer hata verirse Gamepad'i çıkarıp oyuna girin ve ondan sonra takın.

Çözüm

Geri
Yukarı