Crysis 2 İçin Parça Tavsiyesi

cryzeo

Hectopat
Merhaba, ben crysis 2 oynamak istiyorum ama sistemim bunun için yeterli değil. Bu yüzden sizlerden bilgi almak istiyorum.

Bilgisayarımın Özellikleri:

Anakart = Asus M3A
İşlemci = AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+ 2.50 GHZ
Ekran Kartı = ATI Radeon X1650 Pro 512 MB
Ram = Kingston 1GB DDR2 667 MHZ

Bilgisayarımın RAM ile Ekran Kartını değiştirmek istiyorum.

RAM için 4 GB DDR2 800 MHZ almayı düşünüyorum.
Ekran kartı için de HD 6770'i ya da HD 6790'ı almayı düşünüyorum.

Sadece RAM ile ekran kartını değiştirirsem Crysis 2'yi orta ayarlarda kasmadan rahat oynayabilir miyim? Ve HD 6770'i ya da HD 6790'ı alırsam işlemci yüzünden darboğaz olur mu?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle GTS 450 eski bir ekran kartı. DirectX 11 desteği yok ve mimari açıdan geri kalmış durumda. GT 600 serisi çıkmışken o kartı satın almak paranı çöpe atmak olacaktır. Ekran kartı için ayırdığın bütçe 200 - 250 TL anladığım kadarıyla. Bu bağlamda sana tavsiyem HD 6770 alman olacaktır. Bütçen ona yetmezse HD 6750 de alabilirsin.

Aslında önerim o fiyata ikinci el bir HD 6790 almandır. 200 TL civarında satılıyor şu sıralar. Bu kartların hepsi 40nm ve hepsi düşük güç tüketip az ısınan ve DirectX 11 desteği olan kartlar.

RAM konusuna gelince: 1 GB + 2 GB kesinlikle tavsiye etmeyeceğim bir kombinasyon. Zira hem bellekler uyumsuz hem de çift kanal bellek mimarisine aykırı. Tavsiyem yine ikinci el 2 x 2 4 GB bellek kiti alman yönünde. Elindeki 1 GB'lık modülü de satmalısın.

Bu arada anakartın çok iyi. CPU-Z ile BIOS sürümünü öğrenir misin? BIOS güncellemesi yaparak neler elde edeceğini söyleyelim.

Öncelikle GTS 450 eski bir ekran kartı. DirectX 11 desteği yok ve mimari açıdan geri kalmış durumda. GT 600 serisi çıkmışken o kartı satın almak paranı çöpe atmak olacaktır. Ekran kartı için ayırdığın bütçe 200 - 250 TL anladığım kadarıyla. Bu bağlamda sana tavsiyem HD 6770 alman olacaktır. Bütçen ona yetmezse HD 6750 de alabilirsin.

Aslında önerim o fiyata ikinci el bir HD 6790 almandır. 200 TL civarında satılıyor şu sıralar. Bu kartların hepsi 40nm ve hepsi düşük güç tüketip az ısınan ve DirectX 11 desteği olan kartlar.

RAM konusuna gelince: 1 GB + 2 GB kesinlikle tavsiye etmeyeceğim bir kombinasyon. Zira hem bellekler uyumsuz hem de çift kanal bellek mimarisine aykırı. Tavsiyem yine ikinci el 2 x 2 4 GB bellek kiti alman yönünde. Elindeki 1 GB'lık modülü de satmalısın.

Bu arada anakartın çok iyi. CPU-Z ile BIOS sürümünü öğrenir misin? BIOS güncellemesi yaparak neler elde edeceğini söyleyelim.

Ekran kartı için ikinci el 6790 alabilirim. RAM için de dediğiniz gibi ikinci el 2x2 4 GB bellek olabilir.

Anakartımın BIOS sürümü oldukça eski.

Kod:
Bios Versiyonu : 0406
Tarih : 19/12/2007

Güncelleme: Benim anakartın modeli M3A79-T DELUXE değilmiş. Asus M3A imiş. Daha önce bir programda M3A79-T deluxe gösteriyordu. Ben de modelini böyle sanıyordum.

RAM'lerin hızı oyun için çok önemli değil ama 4 GB olması gerekir. Ekran kartı içinse hiç olomassa 256 bitlik bir kart alman daha iyi olur. İleriye dönük bir kart alırsan daha uzun kullanırsın.

Hocam bi yanlışlık var. GTS 450 dx 11 desteği var onu bi düzeltelim. Geri kalan diğer söyledikleriniz de çok çok haklısınız. Size katılıyorum :D

Büyük ihtimalle ekran kartı olarak HD 6770 , RAM olarak ta 2x2 4 GB DDR2 alacağım. Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.
Bir sorum daha olacak. Sizce benim işlemcim Crysis 2 için yeterli olur mu?

Hocam bi yanlışlık var. GTS 450 dx 11 desteği var onu bi düzeltelim. Geri kalan diğer söyledikleriniz de çok çok haklısınız. Size katılıyorum :D

Sonraki .1 eksik kalmış :) DirectX 11.1 desteği olmayan diyelim :)

@cryzeo

Kesin bir şey diyemem fakat buradan bakınca yeterli gözüküyor.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı