Crysis 2 Maximum Edition Windows Defender Virüs Algılama Sorunu

Bandow

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Steam'de şu günlerde Crysis Collection'ın indirime girdiğini gördüm ve aldım. Aslında amacım, oyunları yeni aldığım GTX 1080 ile test etmekti. Ancak Crysis 2 Maximum Edition'ı kurduğum zaman Windows Defender bana bir "Tehdit bulundu." uyarısı yaptı ve baktım ki Defender o dosyayı karantina altına almış. Sonrasında oyunu bilgisayarımdan kaldırdım. Sizce bu dosya zararlı mı? Eğer zararlıysa Windows Defender'ın karantinaya aldığı dosyayı nasıl silebilirim? İşletim sistemim Windows 10 Sürüm 1803.

crysis2problem.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam üzerinden oynuyorum.
Bir de oyunu biraz oynadığım süre içerisinde FPS hep 50'de sabitti. Ayarlardan V-Sync kapalı olmasına rağmen böyle bir durum söz konusu. İnternette yaptığım araştırmalarda, önerilen çözüm yöntemlerinin bir çoğunu denememe rağmen bir sonuç alamadım, hala 50FPS alıyordum. Acaba bu yukarıdaki ekran görüntüsündeki dosya yüzünden oluyor olabilir mi?

Bir de oyunu biraz oynadığım süre içerisinde FPS hep 50'de sabitti. Ayarlardan V-Sync kapalı olmasına rağmen böyle bir durum söz konusu. İnternette yaptığım araştırmalarda, önerilen çözüm yöntemlerinin bir çoğunu denememe rağmen bir sonuç alamadım, hala 50FPS alıyordum. Acaba bu yukarıdaki ekran görüntüsündeki dosya yüzünden oluyor olabilir mi?
DirectX 11 mi seçili ?

DirectX 11 mi seçili ?
Evet.
@DaTTeBayoTheFrog Oyunları aldığım paketi iade ettim. Yerine Mad Max alıp onu denemeyi düşünüyorum. Olmadı Origin Access olayını alıp Crysis serisini 1 ayda bitiririm :D
@Recep Baltaş Steam Destek'te oyunu seçtiğim zaman EA Games'in Help sistemine yönlendiriyor. İnternetten okuduğuma göre Origin'den oynandığı zaman sıkıntı çıkmıyormuş, onu da denemiş oluruz Origin Access vesilesiyle.

Son düzenleme:
Merhaba, oyun açılmaya başlayıp ardından kapanınca bildirim merkezinde bir bildirim çıkıyor. Ona tıklayıp tehdit olarak gördüğü dosyaya izin ver diyorsunuz sorununuz halloluyor. Dün yaşadım ben de.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı