Crysis 3 Alınır Mı ?

Reveral

Kilopat
Daha fazla  
Crysis 3 hala alınabilir mi ?

Multiplayer sunucularında oyuncu sayısı fazlamı alınmaya değer bir oyun mudur ? Origin' in sitesinde Deluxe Edition sürümü var fakat G2a' da Hunter Edition sürümü var. Bunlar arasında fark var mıdır ?

Ayrıca Lost Island DLC ve D.E: Upgrade'i G2a'da yok. Upgrade niye parayla satılıyor ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Hunter Edition değil de oyunun normal versiyonuna sahibim. Crysis serisi aslında hoşuma giden fakat her seferinde kafamda bin türlü soru işareti uyandıran bir seri oldu. İlk oyun güzeldi; grafikleriyle, oldukça özgür olan açık dünya yapısıyla, hikayesi de fena değildi üstü kapalı bir anlatıma sahip garip şeyler yoktu.

Haliyle oyun oldukça iyi olduğu için ben de dahil çoğu insan Crysis 2 için çok fazla umutlar besledik. Bunu grafik anlamıyla yine yerine getirdi ama ne açık dünya ne de ilk Crysis kadar özgürlük vardı. Garip bir şekilde kendini ne için satın aldıracağını açıklamakta zorlandı. Hikaye deseniz çok kısa ve zorlama, Multiplayer deseniz iyi kötü bir MP yapmışlar ama oyuncular çok az, haliyle oyun modları da azalıyor ve sıkıcı geliyor.

Crysis 3'te gariplikler iyice arttı. Grafikler bildiğiniz tavan yaptı. Bana sorsanız grafik anlamında hâlâ en başarılı oyun bile derim. Buraya kadar her şey güzelken oyunun senaristi değişti ve hikaye iyice garip bir hâl alıp daha da kısa bitti. Özellikle hikayede zorlama senaryolar iyice arttı anlayacağınız. Hikaye iyice garipleşince firma Multiplayer kısmına biraz daha yoğunlaşmış belli ki. Aslında Crysis 2'den pek farkı yoktu ama Hunter modu oyunun ömrüne ek bir zaman katıyordu bence. Gayet eğlenceli diyebilirim. Geçen günlerde oyunu tekrar indirdim ama Hunter modu olan server bulamayınca hayal kırıklığına uğrayıp sildim. Gece geç vakitlerdeydi ama gündüz veya akşam ne kadar oyuncu olur bilmiyorum. Bilen arkadaşlar varsa söylerler umarım. Toplasanız bütün serverlardan sadece ikisi doluydu ve toplasanız 30-40 kişi etmezdi. Hani kutusu olsaydı rafa kaldırırdım yani.

Oynanış ve grafik olarak bu oyunların üçü de güzel. Crysis 3'ün Multiplayer serverlarında ne kadar kişinin takıldığına bağlı biraz da size önerip önermemem. Twitch veya Youtube Gaming'den oynayan belki vardır ordan bakın oyunu almadan önce. Hunter modu olan server yoksa bence hiç almayın. Geri kalanı Crysis 2 ile aynı tatta sayılır.

@Onur Bey Evet senaryo aslında baştan beri çok güzel ve mantıklı değildi ancak oyun oldukça zevkliydi. En azından benim PC'de gördüğüm en farklı shooter oyunlarından biriydi ki şu an öyle değil. Nanosuit gibi bir giysi ile de sadece askerlerle çatışmak oyunu çok basitleştirirdi, hatta oradan hiç senaryo çıkaramazdınız belki de. Aslında uzaylılar başta saçma geliyor fakat devam oyunlarında bu olay daha iyi bağlanıyor bence. Oynayıp deneyim etmek lazım.

Benim demek istediğim yapımcıların neye odaklanacaklarını hâlâ kararlaştıramamış gibi davranmaları Crysis 2 ve 3'te. Devam oyunu firmanın finansal sıkıntıları azalırsa mutlaka gelir diye düşünüyorum. Umarım Crysis 4'te aynı hatayı yapmazlar.
Bu arada oyunun Multiplayer kısmına bir daha göz atmayı düşünüyorum hafta sonu. Sunuculardaki durumu yazarım muhtemelen.

@Reveral The Lost Island Multiplayer'a eklenen bir DLC. Oyuna 4 farklı harita ekleniyor, ayrıca Frenzy ve Team Possession adlı iki yeni mod ekleniyor. Bu modlar Capture The Flag tarzındaymış. DLC'ye sahip olmadığım için yorum yapamıyorum pek ama fiyatı çok pahalı. Playstore'da 49 TL gibi bir fiyat gördüm direk kapadım linki. Oyunun kendisi zaten 70 TL ben 50 TL'ye almıştım indirimdeyken. DLC'ye yapılan incelemeleri okuduğumda içeriğin güzel olduğu belirtilmiş ancak Crysis'in genel olarak topluluğunun gerçekten çok küçük bir kitle olmasına rağmen bu içeriğin neden bu kadar pahalı olduğunu sorgulamışlar, doğru da yapmışlar. Bu DLC ücretsiz olsa idi çok daha iyi olurdu. Sunucularda yine az kişinin olduğu belirtiliyor. Paranızı bu kadar çok harcayacaksanız ve Multiplayer keyfi istiyorsanız Battlefield 3 veya 4 alın bence.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı