Crysis 3 ani FPS düşüklüğü

özgürt9c

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Arkadaşlar Crysis 3'ün orjinalini aldım ve bilgisayarıma kurdum. Menüde 60 fps'den birden 5 fps'e iniyor ve buda kasmalara sebep oluyor. Aynı şey oyun içinde'de oluyor.
Eğitim bölümünde 120 fps'den aniden 10 fps'e düşüyor ve kasmalar meydana geliyor. Bu olay sadece Crysis 3 oyunu için geçerli.

Başka oyunlarda bu sorun meydana gelmiyor. Sizce bunun nedeni ne olabilir?
Ekran kartı Powercolor R9 290 pcs +
Driver olarakda 14.4 sürümü yüklü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar oyunu ilk kurduğumda oyuna girmeden önce güncelleme yaptı. Şu an oyuna girdiğimde sol üst tarafta v 1.2.1 yazıyor. Bu oyunun güncellemesi mi oluyor? Eğer oyunun güncellemesi v 1.2.1 ise bunu 1.3'e güncellediğimiz zaman sorun ortadan kalkar mı?

Sistemin bütün özelliklerini kullanarak yani ultra grafiklerde oynuyosan böyle şeyler olabilir. Zıplarken, biyer patlarken, koşarken kasabilir pc . Bu arada driverın son sürümünü kur !

Sistemin bütün özelliklerini kullanarak yani ultra grafiklerde oynuyosan böyle şeyler olabiril zıplarken,biyer patlarken,koşarken kasabilir pc . Bu arada driver ın son sürümünü kur !!
Hocam en alt ayarlara alıyorum.Eğitim bölümünde 250 fps'den 10 fps ye düşüyor.Grafik ayarları ile ilgisi olduğunu düşünmüyorum Driver konusunada gelince 14.6 beta sürümünü indirdim siyah ekran hatası aldım ve hiç bir oyun açılmıyordu. Bende mecburen 14.4 sürümünü tekrar yükledim.

Ekran kartı güncellemesini bir daha yapmayı dene. Yine aynı hatayı alırsan, V-SYNC ayarını aktif yap. Sabit FPS'de oynayabilirsin. eğer yine aynı sorunu yaşarsan ekran kartının frenkansların da bir sorum olabilir.

Ekran kartı güncellemesini bir daha yapmayı dene. Yine aynı hatayı alırsan, V-SYNC ayarını aktif yap. Sabit FPS'de oynayabilirsin. eğer yine aynı sorunu yaşarsan ekran kartının frenkansların da bir sorum olabilir.

V-SYNC ayarını açıyorum 60 fps'de sabitleniyor. Sonra yeniden 5 fps'e kadar düşüyor. Sizce oyun güncellemesiyle bir alakası var mıdır?

Hocam ekran kartı markası nedir

Powercolor R9 290 PCS +

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı