Çözüldü Crysis 3 çözünürlüğü değiştirince siyah ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
TECHNOPAT-TWO WIN
GPU: ASUS Radeon RX 6750 XT DUAL OC 12GB
RAM: CORSAIR 16GB Vengeance RGB PRO SL Siyah 3200MHz CL16 DDR4
CPU: Intel Core i5 12400F 4.40GHz
Anakart: ASUS PRIME H610M-A 3200MHz mATX
SSD: Kingston 1TB SKC3000S Gen4x4 NVMe M.2
SSD 2: Samsung 970 Evo Gen3x4 NVMe M.2
Merhaba, Steam'den Crysis 3 oyununa orijinal olarak sahibim. Oyunu açıyorum, intro düzgün bir şekilde geliyor fakat oyun pencere modundan farklı bir şekilde yarım ekran şekilde görünüyor. Menüden ayarlardan görüntü ayarını 1280x720 ayarından kendi monitörümün çözünürlüğü olan 1366x768 çözünürlüğe aldığım an siyah ekranda kalıyor ve bir daha ekran gelmiyor.

yarım ekran.png

Resimde gördüğünüz gibi bu ekrana kadar tam ekran olmaması dışında normal. Fakat, oyunu ayarlardan kendi çözünürlüğümde ayarladığımda ya da oyunu Alt+Tab şekilde küçültüp tekrar oyunu açtığımda simsiyah bir ekran da kalıyor. (Siyah ekranda faremin imleci gözüküyor.)

Oyunum orijinal olduğu için çözüm yolunu bulamadım. Crack yüklüyken herhangi bir sorunum yoktu. Bu sorunu orijinal oyunda yaşıyorum. Çözüm yolunu bilen var ise yardımcı olursa çok sevinirim.

Sistemim:

Intel(r) Core(tm) i5-8250U CPU @ 1.60GHz.
8192MB RAM.
NVIDIA GeForce MX150 2 GB ekran kartı.

Acer E5-576G-50GL laptop.

Çözüm
Hatayı Reddit'te bir yazı sayesinde kendim deneyerek çözüme kavuşturdum. Hata Windows 10 desteklememesinden kaynaklı değil, hem Steam, Hem de Origin'in oyun içi arayüzü çakıştığı için çözünürlük ayarlamayı engellemesiymiş.

Çözüm:

Origin uygulamasını açın ve yukarıdaki "Origin" yazısına tıklayın.
"Application settings" semesine giriş yapın ve aşağıdaki resimde olduğu gibi;

"Origin'in-Game" sekmesinde ki "Enable Origin'in-Game" seçeneğini kapatın.

Screenshot_2.png

Hatanız düzelmiş olacak. Şunu da ekleyeyim:

Bu ayarı yaptıktan sonra oyuna giriş yapıp oyununuzu "fullscreen" yapıp kaydedin ve oyundan çıkış yapın. Daha sonra tekrardan Origin'den kapattığınız ayarı açabilirsiniz. Hatanız çözülmüş olacaktır.

Yine de yardımların için teşekkür ediyorum. @Femresirvan.
Hatayı Reddit'te bir yazı sayesinde kendim deneyerek çözüme kavuşturdum. Hata Windows 10 desteklememesinden kaynaklı değil, hem Steam, Hem de Origin'in oyun içi arayüzü çakıştığı için çözünürlük ayarlamayı engellemesiymiş.

Çözüm:

Screenshot_2.png

Bu ayarı yaptıktan sonra oyuna giriş yapıp oyununuzu "fullscreen" yapıp kaydedin ve oyundan çıkış yapın. Daha sonra tekrardan Origin'den kapattığınız ayarı açabilirsiniz. Hatanız çözülmüş olacaktır.

Çözüm

Çözüm:

Eki Görüntüle 692407

Sorunun çözülmesine sevindim iyi oyunlar :)

Geri
Yukarı