Crysis 3 DirectX 11 Hatası

erkansaglam

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, az önce Crysis 3'ü kurdum. Ardından oyununa tıkladığımda ''Crysis 3 için DirectX 11 destekleyen bir CPU'ya ihtiyacınız var'' diyor. Oysa benim ekran kartım DirectX 11 destekliyor. Çünkü daha önce kurdum sorunsuz çalıştı. Şimdi ben bunu düzeltmek için ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını 1 ay önce güncellemiştim. Aynı sürümü tekrar indirdim. Tekrar kurdum. Bir nevi bunu bilgisayarıma hatırlatma yaptım. Ama şimdi açıldı. Yani açarmış

Ekran kartını 1 ay önce güncellemiştim. Aynı sürümü tekrar indirdim. Tekrar kurdum. Bir nevi bunu bilgisayarıma hatırlatma yaptım. Ama şimdi açıldı. Yani açarmış

Açar açar da, düşük ayarlarda bile kasma yapacağı bir oyunu oynuyorum demek biraz tuhaf kaçabilir. Yani oyundan pek bir zevk alamayabilirsiniz.

Tamam iyi güzel açtınız da, testlere göre bir şey konuşmamız gerekirse Crysis 3'ü teorik olarak açması zor. Açsa bile düşük çözünürlük ve düşük ayarlarda arada kasmalarla birlikte oynayabileceğiniz için sizin zevk alamayacağınızı düşündüm. O oyunu açtı diye bana açarmış cinsinden bencil ifadeler kullanmanız için ortada bir neden göremedim. Kullandığınız ekran kartı giriş seviyesi bir ekran kartı ve günümüz oyunlarında epey zorlanabilecek bir performansa sahip. Doğruları konuşmak yerine kendi bilgisayarınızı övmeye çalışırsanız konu çirkinleşir. Biraz önce ben YouTube'da 1024x768 çözünürlükte ve en düşük ayarlarda ki aralarda kasmalar yaşanarak oynayan birine denk geldim. Bu durum Battlefield 3 gibi diğer oyunlarda da geçerli. Bir oyunu donmalar yaşayarak oynayacağıma hiç oynamam ben. Dizüstü bilgisayarlar ile 4 yıldır ilgileniyorum ve imkanım olduğu sürece değiştiriyorum. Burada bana ekran kartını güncellemeyi öğretmeyin lütfen. Yani şunu söyleyeyim, bu bilgisayarı oyun için aldıysanız yanlış yapmışsınız. "açarmış" ancak çok da iyi "açmazmış".

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı