Crysis 3'te Alcatraz nerede?

LeonS.Kennedy

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Crysis 2'yi bitirdim. Crysis 3'ü de sistemimden dolayı -DirectX11 destekli ekran kartım yok- oynayamadım. Ama sinematik videosunu(oynanış videosunu) izledim. Alcatraz'ın 3. Oyunda olduğunu söyleniyordu. Prophet ismi anıldı sürekli oyunda ama Alcatraz ile ilgili hiçbir şey duymadım. Alcatraz nerede?

Bu arada Crysis 1'i oynamadım. Oynamalı mıyım sizce?

Crysis 1 kesinlikle oyna.
Crysis 2'nin sonunda Alcatraz nano giysi de ölüyor. Zaten 3. Oyunun konuşmalarında 'o yürüyen bir ölü' gibi itamlar kullaniliyor. Yani prophet'ın nano giysisinin içinde alcatraz var. Prophet (nasıl açıklayacağım bilemedim :D) aslında yapay zeka gibi bir şey

Crysis biraz karışık hikâyeye sahip. 2 kere bitirdim + yabancı forumları araştırdım anca anladım ben. Prophet intihar ederek giysisini Ölmek üzere olan Alcatraza veriyor. 2. Seri bu şekilde oynanıyor. Ancak giysinin özelliğinden dolayi Prophetin zihni Nano giysinin hafızasında kalıyor. Yani beden Alcatraz zihin ise hem Alcatraz hem Prophetin zihni. Oyunda da git geller yaşıyor zaten karakter.

Crysis 1'i kesinlikle oynamalısın. Hikaye kronolojisinde önemli bir yere sahip.
3. oyunda Alcatraz karakteri yok. Oyun Prophet üzerinden ilerliyor. Çünkü 2. oyunda Alcatraz Prophet'ın giysisini giymişti. Bu yüzden giysi DNA'sı Alcatraz'ın DNA'sı ile yer değiştirdi. Alcatraz Prophet olmuş oldu.

Crysis 1 kesinlikle oyna.
Crysis 2'nin sonunda Alcatraz nano giysi de ölüyor. Zaten 3. Oyunun konuşmalarında 'o yürüyen bir ölü' gibi itamlar kullaniliyor. Yani prophet'ın nano giysisinin içinde alcatraz var. Prophet (nasıl açıklayacağım bilemedim :D) aslında yapay zeka gibi bir şey
Bildiğim kadarıyla Alcatraz en başından beri ölüydü, Prophet onun bedenini kullanıyordu.
Crysis biraz karışık hikâyeye sahip. 2 kere bitirdim + yabancı forumları araştırdım anca anladım ben. Prophet intihar ederek giysisini Ölmek üzere olan Alcatraza veriyor. 2. Seri bu şekilde oynanıyor. Ancak giysinin özelliğinden dolayi Prophetin zihni Nano giysinin hafızasında kalıyor. Yani beden Alcatraz zihin ise hem Alcatraz hem Prophetin zihni. Oyunda da git geller yaşıyor zaten karakter.

Crysis 1'i kesinlikle oynamalısın. Hikaye kronolojisinde önemli bir yere sahip.
3. oyunda Alcatraz karakteri yok. Oyun Prophet üzerinden ilerliyor. Çünkü 2. oyunda Alcatraz Prophet'ın giysisini giymişti. Bu yüzden giysi DNA'sı Alcatraz DNA'sı ile yer değiştirdi. Alcatraz Prophet olmuş oldu.
Anladığım kadarıyla Alcatraz yaralı iken Prophet tohumunu giysiye aktarmış. Giysiyi de Alcatraz'a vermiş. Alcatraz giysiyi giyince Prophet ile ilgili herşeyi özümsemiş. Giysi Zihin olarak Prophet'i kullanıyor sadece. Doğru mu? Bu arada; 1. Oyunda Alcatraz var mı?

Anladığım kadarıyla Alcatraz yaralı iken Prophet tohumunu giysiye aktarmış. Giysiyi de Alcatraz'a vermiş. Alcatraz giysiyi giyince Prophet ile ilgili herşeyi özümsemiş. Giysi Zihin olarak Prophet'i kullanıyor sadece. Doğru mu? Bu arada; 1. Oyunda Alcatraz var mı?
Nomad var. Ona ne olduğuda bilinmiyor.

Birinci oyunda Alcatraz yok Nomad var. Ama Nomad'a ne olduğu konusunda bir bilgi yok. Evet doğru Alcatraz aslında ölü bir vücut. Onu yaşatan Prophet'ın kendisi. 3. Oyunun sonunda bir sahne var. Spoiler olmasın.
O sahnede giysinin kendini Prophet olarak özümsediğini canlı canlı görüyoruz zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı