Çözüldü Crysis Açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

55superx

Megapat
Makaleler
2
Oyunu indirdim ama siyah ekranda kalıp kapanıyor. Kurulumda bir hata görmedim. Dosyalar da sağlam görünüyor. Yüklemem gereken ek bir program mı var?

Çözüm
Tekrar rapor alın, bu sefer RAR'layın lütfen.
Gerek kalmadı. Sorunu çözdüm. Dediklerinizi yaptıktan sonra bir daha uyumluluk modu açınca oyun sorunsuz şekilde açıldı. Oyun Windows 10 ile uyumlu değil herhalde. Yardımınız için teşekkür ederim.
Sistemi bi kontrol edelim.

Sistemi bi kontrol edelim.
Devasal boyutta bir rapor çıktı. Nasıl olsa boyut azdır diye sıkıştırmadım. Kusura bakmayın.
Oyun korsan mı?
Korsan olsa bu konuyu açmazdım :D

Devasal boyutta bir rapor çıktı. Nasıl olsa boyut azdır diye sıkıştırmadım. Kusura bakmayın.
RAR'lasaydınız bu kadar çıkmazdı.
Korsan olsa bu konuyu açmazdım :D
Peki oyunun bundan haberi var mı?
  • D:\oyunlar\Crysis\
Öncelikle tüm sistem güncellemelerini yap.
Ardından oyuna girmeden önce Afterburner'i ve RivaTuner Statistics Server'i tamamen kapat, sonra bu dosyaları tamamen sil sistemden:
C:\Windows\SysWOW64\XiNPUT1_3.dll
C:\Windows\System32\XiNPUT1_3.dll
C:\Windows\SysWOW64\msvcr120.dll
C:\Windows\System32\msvcr120.dll
C:\Windows\SysWOW64\msvcp120.dll
C:\Windows\System32\msvcp120.dll
Ardından bu paketlerin hem x86 hem de x64 olanlarını yükleyin.

RAR'lasaydınız bu kadar çıkmazdı.

Peki oyunun bundan haberi var mı?
  • D:\oyunlar\Crysis\
Öncelikle tüm sistem güncellemelerini yap.
Ardından oyuna girmeden önce Afterburner'i ve RivaTuner Statistics Server'i tamamen kapat, sonra bu dosyaları tamamen sil sistemden:
C:\Windows\SysWOW64\XiNPUT1_3.dll
C:\Windows\System32\XiNPUT1_3.dll
C:\Windows\SysWOW64\msvcr120.dll
C:\Windows\System32\msvcr120.dll
C:\Windows\SysWOW64\msvcp120.dll
C:\Windows\System32\msvcp120.dll
Ardından bu paketlerin hem x86 hem de x64 olanlarını yükleyin.
Dosyaları silmek dışında (Bilgisayara bir zararı olur diye korktum.) her şeyi yaptım ve bir de oyunu SSD üzerine taşıdım. Sorun hala devam ediyor.

Bir de oyun açılırken bunu diyor. Diğer oyunlarda bu uyarı yok. Bu ne demek oluyor ?
IMG_20200409_233258.jpg

Dosyaları silmek dışında (Bilgisayara bir zararı olur diye korktum.) her şeyi yaptım ve bir de oyunu SSD üzerine taşıdım. Sorun hala devam ediyor.

Bir de oyun açılırken bunu diyor. Diğer oyunlarda bu uyarı yok. Bu ne demek oluyor ?
Eki Görüntüle 531901
Dosyaları silmezseniz yaptıklarınız hiçbir işe yaramaz. Korkacak bir şey yok, dediğimi yapın.

Dosyaları silmezseniz yaptıklarınız hiçbir işe yaramaz. Korkacak bir şey yok, dediğimi yapın.
IMG_20200409_234425.jpg

Dosyaları sildim. Bazılarını sistem engelledi onları silemedim. Yine açtım. Bu sefer siyah ekrandan çıkınca bu hatayı verdi.

Sistem engellediyse izin verin o halde. Hepsi silinebilir dosyalar.
Sildikten sonra yukarıdaki mesajda dediğim paketlerin hepsini yükleyeceksiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı