Crysis oyunları midemi bulandırıyor

Okudugunu anlamakta, yorumlamakta, muhakeme etmekte yetersiz insanlarin ne kadar cok olduguna, bunun toplumsal bir sorun haline geldigine ve pisa testlerinde neden en altlarda oldugumuza dair fikir veren bir konu olmustur.

Benim bildiğim Crysis bilgisayarlari zorlar ilk defa bir insan üzerinde etkisini görüyorum. ( Sağlık sorunu varsa geçmiş olsun) şaka amacı ile yazdım. :)

Epilepsi gibi bir sağlık sorununuz olabilir.
Epilepsi hastaları için tavsiye edilemediği bir oyunun başında açıkça yazıyordu. Doktora başvurun ileride nöbet geçirmeniz ve bilinçsiz olmanız sorunlar yaratabilir. Bu tarz oyunlardan uzak durmak güncel titreme engelleyici monitörler kullanmak yararınıza olur. Epilepsi hayatı çok olumsuz etkileyen bir hastalık, Bilinçli olursanız yaşam kaliteniz artacaktır.

Crysis oynarken bende aynı durumu yaşamıştım. Kusma yok tabii. Bazı oyunlarda bu tarz sıkıntılar çıkabiliyor. Motion blur gibi efektleri kapatmak belki fayda sağlayabilir. Oyun motoru ve efektlerle alakalı olduğunu düşünüyorum. Çevremde de aynı durumu yaşayan insanlardan geri dönüş almıştım 😃

Geri
Yukarı